KPR Elbląg nie zagroził Nielbie – Faworyci trzymali dystans

Fot, KPR Elbląg
W przedostatnim meczu I-ligowego sezonu piłkarze ręczni KPR Elbląg przegrali w Wągrowcu z MKS Nielba 25:31 (12:18). Niespodzianki nie było. Nielba, która nie miała już szans włączenia się do rywalizacji o mistrzostwo grupy, zagrała na tyle solidnie by dać większych szans rywalom. Elblążanie wypadli przyzwoicie, nie potrafili jednak odrobić strat poniesionych w pierwszej połowie. Są na szóstym miejscu, ale trudno będzie je utrzymać.

MKS Nielba Wągrowiec – KPR Elbląg 31:25 (18:12)

KPR Elbląg: Dominik Jaworski, Piotr Budzich-1, Rafał Stępień-5, Kamil Karczewski-1, Adam Nowakowski-2, Adam Załuski-2, Kacper Sparzak, Mikołaj Solecki, Michał Sucharski-2, Maksymilian Chyła-6, Volodymyr Shupyk, Damian Nowak-3 Szymon Heyda-3, , Kacper Reseman, Mateusz Peret

W 10 minucie gospodarze prowadzili 8:4 i choć elblążanom udało się częściowo zniwelować straty (w 20 min. 9:11), to wszystko zaprzepaścili przed przerwą, na którą schodzili przy wyniku 12:18. W drugiej połowie Nielba kontrolowała przebieg wydarzeń i „trzymała” bezpieczny dystans (50 mim. 27:20) Reasumując mecz nie przyniósł specjalnych emocji, ale takiego scenariusza można było się spodziewać.

MKS Nielba Wagrowiec – KPR Elbląg 31:25 (18:12)

KSPR Gwardia Koszalin – SPR GKS Autoinwest Żukowo 24:22 (16:10)

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – SMS ZPRP Kwidzyn 22:24 (12:12)

SMS ZPRP Gdańsk – MKS Grudziądz 28:20 (15:13)

USAR Kwidzyn – Warmia Energa Olsztyn 24:29 (13:17)

1 Warmia Energa Olsztyn 20 47 563:488

2 MKS Grudziądz 19 44 549:493

3 SPR GKS Autoinwest Żukowo 19 39 596:501