KPR Elbląg spuścił z tonu – Żukowo nie pozostawiło wąpliwości

Piłkarze ręcznych KPR Elbląg po prawie dwóch miesiącach wrócili na ligowy parkiet. Przerwa nie wpłynęła najlepiej na dyspozycję zespołu, który przecież w pierwszej rundzie okrzyknięto rewelacją. W sobotę (17 kwietnia) elblążanie przegrali na własnym boisku z SPR GKS Autoinwest Żukowo 20:31 (8:15). Wynik z zasadzie wystarczy za komentarz. KPR nie ma szans by znaleźć się w w nowej centralnej I lidze (jedna grupa 16 zespołów)

KPR Elbląg – SPR GKS Autoinwest Żukowo 20:31 (8:15)

KPR Elbląg: Dominik Jaworski-1, Mateusz Plak, Volodymyr Shupyk-1, Piotr Budzich, Dariusz Muracki, Wojciech Kowszuk-4, Rafał Stepień-5, Kamil Karczewski, Adam Nowakowski-7, Adam Załuski, Kacper Sparzak, Mikołaj Solecki-1, Maksymilian Chyła, Damian Nowak-1, Szymon Heyda, Mateusz Peret.

Już w 9 minucie goście prowadzili 6:1 i nic nie zapowiadało zmiany scenariusza. Szczypiorniści z Żukowa całkowicie panowali nad sytuacją. Gdy w 22 minucie gospodarze nieco zniwelowali straty (7:11) można było oczekiwać jakiegoś przełomu, ale riposta rywali była błyskawiczna. W drugiej części zespół z Żukowa zwiększył dystans do dziesięciu trafień i ani na chwil nie oddal inicjatywy. Elblążanie wypadli blado, końcówka ligi zapowiada się jałowo.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – Warmia Energa Olsztyn 22:21 (13:11)

KS Tytani Wejherowo – MKS Nielba Wagrowiec 32:35 (17:22)

USAR Kwidzyn – MKS Grudziądz 29:31 (13:16)

1. MKS Grudziądz 16 38 462:407

2. OKPR Warmia Energa Olsztyn 16 35 447:389

3. SPR GKS Autoinwest Żukowo 16 33 489:409

4. MKS Nielba Wągrowiec 16 32 485:453

5. KSPR Gwardia Koszalin 16 27 465:426