KPR Elbląg wreszcie się przełamał – Po przerwie dużo lepiej

Piłkarze ręczni KRP Elbląg wreszcie posmakowali zwycięstwa. W zaległym spotkaniu I ligi pokonali w środę (28 kwietnia) SMS ZPRP Gdańsk 30:25 (13:14). Do gry można było mieć jeszcze spory zastrzeżeń, ale najważniejsze, że elblążanie w przerwie wyciągnęli właściwe wnioski i w drugiej połowie opanowali sytuacje. Zapewnili sobie taka przewagę, że końcówka była już spokojna. Zajmują nadal siódme miejsce w tabeli.

KPR Elbląg – SMS ZPRP Gdańsk 30:25 (13:14)

KPR Elbląg: Doiminik Jaworski, Piotr Budzich-3, Dariusz Muracki-5, Rafal Stepień-7, Kamil Karczewski-1, Adam Nowakowski-3, Adam Załuski, Kacper Sparzak-1, Norman Robak, Mikołaj Solecki-3, Michał Sucharski, Maksymilian Chyła-3, Volodymyr Shupyk, Damian Nowak-3, Szymon Heyda-1,

Po serii kiepskich występów i porażek elblążanie wreszcie odnieśli zwycięstwo, choć nie przyszło ono łatwo. Pierwsza część była bardzo wyrównana, z tym, że częściej prowadziła młodzież z gdańska i minimalna przewagę zachowała schodząc na przerwę. Przełomowym okresem okazał się początek drugiej połowy. Wówczas KPR zagrał skutecznie, zwłaszcza w obronie. Uzyskał kilkubramkową przewagę. W 40 minucie było 19:15 i choć w tym momencie goście jakby złapali drugi oddech, KPR Nie wypuścił szansy. Na finiszu znów energiczniej zaatakował i powiększył dystans. W 55 minucie prowadził 27:20 i był niezagrożony. Rywalom udało się tylko nieco zmniejszyć straty, ale komplet punktów został w Elblągu.