KPR Elbląg zremisował i uległ w karnych – Jeden punkt też się liczy

W sobotnim (21 listopada) meczu I ligi piłkarzy ręcznych KPR Elbląg zremisował we własnej hali z KSPR Gwardia Koszalin 23:23 (12:12). W rzutach karnych lepsi okazali się goście wygrywając 5:4 i to oni zabrali do Koszalina dwa oczka. W Elblągu pozostał jeden punkt. Mimo wszystko trzeba ten punkcik szanować, bowiem gwardziści to bardzo mocny przeciwnik, a dotychczasowe osiągnięcia elblążan, choć należy je bardzo cenić, są trochę na wyrost.

KPR Elbląg – KSPR Gwardia Koszalin 23:23 (12:12) karne 4:5

KPR Elbląg: Dominik, Jaworski, Adam Nowakowski-5, Maksymilian Chyła-4, Piotr Budzich-3, Rafał, Stępień-3, Wojciech Kowszuk-2, Dariusz Muracki-2, Kacper Reseman-2, Damian Nowak-1, Volodymyr Shupyk-1, Kamil, Karczewski, Joachim Kowalkowski, Mateusz Peret, Mikołaj Solecki, Szymon Heyda, Kacper Sparzak

Elblążanie byli bliżsi zwycięstwa w regulaminowym czasie, ale nie wykorzystali swych szans. Pod koniec spotkania przy równowadze nie rzucili karnego, a w ostatniej akcji meczu trafili w słupek. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i…nerwowe. Gościom po 20 minucie udało się odskoczyć na trzy trafienia, ale elblążanie jeszcze przed przerwą doprowadzili do stanu 12:12 . Po zmianie stron KPR wykorzystując grę w przewadze wyszedł przed rywali na 17:15, ale niebawem znów był remis i tak już do końca. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali goście, przede wszystkim ich bramkarz Sebastian Sokołowski, który przed laty bronił barw Warmii Olsztyn w superlidze.

Warmia Energa Olsztyn – Nielba Wagrowiec 23:24 (9:12)

SMS ZPRP Gdańsk – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 29:31 (13:20)

Tytani Wejherowo – MKS Grudziądz 26:28 (15:15)

1 MKS Grudziądz 7 17 193:171

2 Warmia Energa Olsztyn 7 15 203:172

3 KSPR Gwardia Koszalin 8 15 226:202

4 MKS Nielba Wągrowiec 7 14 203:193

5 KPR Elbląg 7 13 177:177