Krajowa Gimnazjada Kołobrzeg 2012 – Reszelanki wracają z brązem

W Krajowej Gimnazjadzie w Kołobrzegu w turnieju piłki ręcznej dziewcząt reprezentowały nas szczypiornistki z Reszla.  W tej dyscyplinie poziom jest bardzo zróżnicowany,  reszelanki w stawce uczestniczek prezentują dość wysokie umiejętności , wiele z nich to na co dzień zawodniczki Orlika, a ten z kolei ma za sobą udział w kolejnych rundach mistrzostw Polski juniorek młodszych. Pierwszą fazę gimnazjalistki z Reszla przeszły bezboleśnie i z kompletem zwycięstw weszły do II fazy.Zwycięstwo nad Łodzią i porażka z Wabrzeźnem pozwoiliły nam grać o brąz. I dziewczęta wykorzystały szansę pokonując Płock 16:14.

Skład Gimnazjum nr 1 Reszel

Aleksandra Wysocka, Klaudia Pikała, Natalia Zięba, Marlena Chabera, Natalia Papierzyska, Klaudia Lipińska, Laura Zyśk, Julia Kraszewska, Aleksandra Jóźwiak, Natalia Rudyk, Agata Radwan, Ewelina Samborska. Trener Urszula Bogdańska.

I seria

Gimnazjum nr 1 Reszel – Gimnazjum Turośl  Kościelny 15:3

Rywalki okazały się zupełnymi nowicjuszkami. Już po kilku minutach wiadomo było, że jedyną zagadka są tylko rozmiary zwycięstwa. Reszelanki specjalnie nie wysilały się, gdyż miały bardzo mało czasu do drugiego meczu.

II seria

Gimnazjum nr 1 Reszel – Gimnazjum Dobrzeń Wielki 18:13

To było oczywiście dużo trudniejsze spotkanie, ale nasze reprezentantki zdały egzamin. Uzyskały przewagę (do przerwy było 13:3), którą kontrolowały i końcówkę rozegrały bez większych problemów. Pierwszy dzień zakończyły więc bardzo szczęśliwie. Sobotnia potyczka z Jastrzębiem (przegrało w I serii z Dobrzyniem 13:15) zadecyduje o pierwszym lub drugim miejscu w grupie.

III seria

Gimnazjum nr 1 Reszel – Gimnazjum Jastrzębie Zdrój 15:10

Tym zwycięstwem reszelanki zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i w czolowej ósemce w turnieju. Do przerwy prowadziły 6:3 i cały czas trzymały rękę na pulsie. Dośc ekonomicznie gospdarowały siłami, bo przed nimi w sobotę jeszcze dwa spotkania.

II faza

Gimnazjum nr 1 Reszel – Gimnazjum Łódź 15:14

Ciężko wywalczone zwycięstwo, które jednak zapewniło awans do czołowej czwórki. Coraz trudniej gra sie reszelankom, które przyjechały w osłabionym składzie, a rywalki sa coraz bardziej wymagające.

Gimnazjum nr 1 Reszel – Gimnazjum Wąbrzeźno 6:17

Zaskakująca porażka z zespołem, który znamy i z którym zazwyczaj wygrywaliśmy. Brak prawego rozegrania dał sie we znaki. Przeciwniczki znały nasz zespół i wykorzystały słabe punkty. Porażka zepchnęła nas na drugie miejsce, co pozwala na grę o brąz, W niedzielę mecz z Płockiem – silniejszym niż Wąbrzeźno.

o 3 miejsce

Gimnazjum nr 1 Reszel – Gimnazjum Płock 16:14

Reszelanki nie były faworytkami, ale w niedzielę zagrały z ogromną ambicją, tak bardzo zależało im by wrócić do domu z medalami. Dopięły swego. Świetna gra w obronie dała nam przewagę bramkową, której strzegliśmy jak oka w głowe. Do przerwy bylo 10:7, po zmianie stron rywalki dążyły do wyrównania, ale podopieczne Urszuli Bogdańskiej nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Brawo dziewczyny, bo zobyć medal w poważnie osłabionym składzie to podwójny sukces. Złoto wywalczyły jednak szczypiornistki z Wąbrzeźna i właśnie z tym zespołem reszelanki poniosły jedyną porażkę. W finale Wąbrzeźno pokonalo Kwidzyn 15:14 (9:4)