KS Meble Wójcik Elbląg podbił Kościerzynę – Wyjątkowo łatwa zdobycz

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg zdobyli dwa bardzo cenne punkty pokonując w Kościerzynie w meczu I ligi miejscowy Sokół Vertex 29:22 (15:7). Wszyscy spodziewali się twardego boju do ostatniej sekundy, tymczasem było lekko, łatwo i przyjemnie. Sprzęgły się dwa elementy: elblążanie rozegrali bardzo dobre spotkanie, a gospodarze wypadli wyjątkowo kiepsko i na dobrą sprawę różnica bramowa mogła być dużo większa. Trener gości, co się rzadko zdarza w I lidze, w końcówce wpuścił młodzież, by ta nabierała doświadczenia.

 

Sokół Verteź Kościerzyna – KS Meble Wójcik Elbląg 22:29 (7:15)

KS Meble Wójcik Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-3, Adam Nowakowski-1, Kamil Dukszto-3, Michal Gryz-1, Damian Spychalski-2, Maciej Dawidowski-0, Jakub Lipczyński-0, Kamil Grablewski-0, Łukasz Lewandowski-0, Tomasz Maluchnik-4, Jakub Fonferek-0, Grzegorz Szczepański-7, Damian Malandy-8

Elblążanie zagrali znakomicie w pierwszej odsłonie spotkania i w tym okresie przesądzili o losach spotkania. Drugą część też rozpoczęli skoncentrowani i nie dali się zbliżyć przeciwnikom na dystans, który mógłby im stwarzać nadzieje na nawiązanie walki. Dobra postawa Marka Wróbla w bramce dodawała pewności partnerom, którzy grali z dużą swobodą. Łatwo dochodzili do pozycji rzutowych.

Sokół tracił wiarę w końcowy sukces, szansę więc dostali młodsi zawodnicy z Elbląga. Dla nich każda minuta spędzona podczas ligowego spotkania to ogromny kapitał.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x