KS Meble Wójcik Elbląg przed sezonem – Powoli, ale zdecydowanie do przodu

W piątek (29 sierpnia) na elbląskim Rynku odbyła się prezentacja zespołu I-ligowego KS Meble Wójcik poprzedzona konferencją prasową, gdzie ujawniono wiele informacji o drużynie i najbliższych oraz strategicznych planach piłkarzy ręcznych. Najważniejsza deklaracja to awans do superligi w 2016 roku. Ten sezon można więc traktować jako pukanie do drzwi, które niebawem mają być otwarte.

Nie ulega wątpliwości, że kierownictwo klubu mając na uwadze realizację celu, dokonało wielu korekt. Poprzedni sezon, w którym sponsor włączył się aktywnie w finansowanie zespołu, nie spełnił oczekiwań, stąd prawie rewolucyjne zmiany personalne. Jak zdążyliśmy się przekonać firma pod względem organizacyjnym spełnia najwyższe standardy, które chce przenieść na sport. Nie jest to łatwe, bo pieniądze to nie wszystko, o czym przekonało się wiele innych klubów, choćby Warmia Olsztyn. Najważniejsze, by profesjonalizm szedł w parze z duchem sportu, by zbudować taką ekipę, która zostawi serce na boisku. Bo piłka ręczna to przede wszystkim ogromne zaangażowanie i nieustanna walka, a najemników czasami trudno to wydobyć. KS Meble Wójcik w perspektywie jest na pewno potencjalnym kandydatem by zaistnieć w superlidze, dlatego trzymamy kciuki za drużynę, by powstał w Elblągu team z prawdziwego zdarzenia, gotowy do największych wyzwań.

Dziś natomiast prezentujemy materiały otrzymane z klubu, które świadczą o bardzo poważnym podejściu do tegorocznych rozgrywek.

Inna jakość

KS Meble Wójcik Elbląg przeszedł zmianę jakościową przed sezonem 2014/2015. Aby zrealizować cel zasadniczy czyli awans do Superligi do 2016 roku, Zarząd postawił na profesjonalnego trenera z doświadczeniem w prowadzeniu zespołów w awansach i grze w najwyższych klasach rozgrywkowych. Ponadto, klub z Elbląga sięgnął po zawodników z doświadczeniem w Superlidze i dużym stażem ligowym

Na minusie

Zespół KS Meble Wójcik Elbląg sezon 2013/2014 zakończył na 7. miejscu w tabeli, zdobywając 23 punkty. Rozegrano 26 spotkań, w których drużyna odniosła 13 zwycięstw, 3 mecze zremisowała i 10 przegrała. Celem zespołu w sezonie 2013/2014 było uplasowanie się w pierwszej piątce tabeli. Plasując się na 7 miejscu zespół nie do końca wykonał zadanie, lecz poczynił dalsze postępy w kierunku budowania zespołu do osiągnięcia celu strategicznego jakim jest awans do rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn do roku 2016. Po zakończeniu rozgrywek zespół KS Meble Wójcik Elbląg opuścili następujący zawodnicy: Kamil Dukszto, Mirosław Ośko, Tomasz Maluchnik, Marcin Malewski, Henryk Rycharski, Patryk Plaszczak, Mateusz Mazur oraz trener Grzegorz Czapla.

{AdmirorGallery}mebl110{/AdmirorGallery}

Nowe decyzje i ciężka praca

Piłkarze I – ligowego KS Meble Wójcik Elbląg okres przygotowań pod kierownictwem nowego trenera rozpoczęli 14 lipca zajęciami w hali przy ul. Grunwaldzkiej

Podczas okresu wypoczynku Zarząd Klubu prowadził intensywne działania zmierzające do wzmocnienia zespołu w nowym sezonie. I tak do drużyny pozyskano następujących zawodników:

1.Marcin Głębocki – bramkarz – z Klubu SPR Wybrzeże Gdańsk

2.Adrian Fiodor – bramkarz – z Klubu KS Gwardia Opole

3.Oskar Serpina – obrotowy – z Klubu KS Gwardia Opole

4.Piotr Adamczak – rozgrywający – z Klubu KS Gwardia Opole

5.Stanisław Gębala – rozgrywający – z Klubu Kar-Do Spójnia Gdynia

6.Grzegorz Dorsz – skrzydłowy – z Klubu Kar-Do Spójnia Gdynia

7.Marcin Szopa – skrzydłowy – wypożyczony z Klubu MKS Zagłębie Lubin

4 sierpnia zespół wyjechał na obóz szkoleniowy do Koszalina. W tym czasie podopieczni trenera Dariusza Molskiego prowadzili intensywne przygotowania wytrzymałości fizycznej. Po tygodniu wrócili do przygotowań w Elblągu. Rozegrali dwa spotkania kontrolne z Warmią Olsztyn, odnosząc jedno zwycięstwo i jeden mecz remisując. Kolejnym etapami przygotowań są udziały w przedsezonowych turniejach w Malborku i Kościerzynie i inne spotkania kontrolne z zespołami I Ligi i Superligi. Pierwszy mecz ligowy piłkarze KS Meble Wójcik Elbląg rozegrają na wyjeździe w dniu 13.09.2014 z zespołem Kar-Do-Spójnia Gdynia. W dniu 20.09.2014 meczem z MKS Poznań zespół zainicjuje rozgrywki w Elblągu, na które serdecznie zapraszamy.

{AdmirorGallery}mebl111{/AdmirorGallery}

Kogo zobaczymy?

Kadra zespołu

SERPINA OSKAR OBROTOWY nr 14 KS Gwardia Opole 193/100

FIODOR ADRIAN BRAMKARZ nr 12 KS Gwardia Opole 190/90

ADAMCZAK PIOTR ROZGRYWAJĄCY nr 19 KS Gwardia Opole 199/103

GĘBALA STANISŁAW ROZGRYWAJĄCY nr 10 Kar-Do Spójnia Gdynia 195/100

DORSZ GRZEGORZ SKRZYDŁOWY nr 78 Kar-Do Spójnia Gdynia 180/88

GŁĘBOCKI MARCIN BRAMKARZ nr 1 SPR Wybrzeże Gdańsk 189/100

SZOPA MARCIN SKRZYDŁOWY nr 11 Zagłębie Lubin 180/63

MALANDY DAMIAN OBROTOWY nr 23 od 2005r kapitan 188/103

NOWAKOWSKI ADAM SKRZYDŁOWY PRAWY nr 3 III sezon w Elblągu 188/80

GRYZ MICHAŁ OBROTOWY nr 7 od 2008 r w Elblągu 181/97

DAWIDOWSKI MACIEJ SKRZYDŁOWY LEWY nr 13 V sezon w Klubie 178/77

SPYCHALSKI DAMIAN ROZEGRANIE nr 6 IV sezon w Elblągu 196/90

MIKOŁAJ KUPIEC ROZEGRANIE nr 24 III sezon w Elblągu 192/84

KRAWCZYK JACEK BRAMKARZ nr 16 IV sezon w Elblągu 184/95

MATEUSZ BĄKOWSKI ROZGRYWAJĄCY nr 5 II sezon w Elblągu 197/87

MATEUSZ KOSTRZEWA ROZEGRANIE nr 17 II sezon w Elblągu 170/80

JAKUB OLSZEWSKI ROZGRYWAJĄCY nr 2 II sezon w Elblągu 186/81

JAKUB MALCZEWSKI ROZGRYWAJĄCY nr 4 II sezon w Elblągu 183/93

Sztab szkoleniowy

Dariusz Molski – trener

Krzysztof Święcicki – dyrektor

Łukasz Kuliński – kierownik

Magdalena Sowała – fizjoterapeuta

Ważna deklaracja

„Mając na uwadze nasz cel czyli awans do Superligi do 2016 roku, zdecydowaliśmy się dokonać licznych zmian jakościowych w Klubie. Nowy trener, nowy kierownik, nowi zawodnicy. Wzmocnieni i zmotywowani zaczynamy sezon 2014/2015. Liczymy na poparcie i gorący doping wszystkich Elblążan!” – powiedział Piotr Wójcik, Wice-Prezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Wójcik Fabryka Mebli oraz Wice-Prezes Zarządu KS Meble Wójcik Elbląg.

{AdmirorGallery}mebl112{/AdmirorGallery}

Nie tylko sport

Meble Wójcik, jako marka pochodząca z Elbląga, wspiera lokalne inicjatywy. Marka sponsoruje Elbląską Orkiestrę Kameralną, której muzycy w znaczącej części rozpoczynali edukację muzyczną w lokalnych szkołach.Marka Meble Wójcik wspomaga także Coolturalną Starówkę, czyli cykl imprez organizowanych w Elblągu w okresie wakacyjnym: koncerty, happeningi, wystawy. Firma angażuje się w różnego typu akcje charytatywne – wspiera lokalne domy dziecka i szkoły, a także pomaga w akcjach ogólnopolskich, takich jak np. „Meble dla Powodzian”. W 2013 roku była sponsorem płyty Ryszarda Rynkowskiego, który wraz z drużyną ze swojego rodzinnego miasta, Elbląga, wziął udział w ostatniej edycji muzycznego show Dwójki „Bitwa na głosy”. Marka została również sponsorem I edycji reality show telewizji TVN “Bitwa o Dom”. W roku 2014 marka Meble Wójcik zaangażowała się aktywnie w obchody 777-lecia Elbląga.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg KS Meble Wójcik Elbląg piłk ęczna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x