KS Meble Wójcik w stolicy pewnie i skutecznie – Już dawno nie było tak spokojnie…

Mecze z udziałem zespołu KS Meble Wójcik Elbląg dostarczają zazwyczaj wielkich emocji, a sprawa zwycięstwa waży się do ostatnich sekund. Tym razem było nadzwyczaj spokojnie, bowiem elblążanie bardzo pewnie pokonali w stolicy AZS UW Warszawa 27:20 (16:8). Zaczęło się nieszczególnie od prowadzenia gospodarzy nawet trzema bramkami, ale po kwadransie goście zaatakowali, a stosując jednocześnie szczelną obronę bardzo szybko zdobyli przewagę. Po 30 minutach było właściwie po meczu i nawet krótki kryzys po przerwie niewiele zmienił. Cenne, zasłużone zwycięstwo

AZS Uniwersytet Warszawa – KS Meble Wójcik Elbląg 20:27 (8:16)

KS Meble Wójcik Elbląg: Henryk Rycharski i Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-5, Mirosław Osko-4, Kamil Dukszto-4, Michal Gryz-6, Damian Spychalski-1, Maciej Dawidowski-1, Jakub Lipczyński-0, Łukasz Lewandowski-0, Kamil Grablewski-0, Tomasz Maluchnik-4, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-0, Damian Malandy-1.

W meczu nie mógł wystąpić bramkarz Marek Wróbel, który narzeka na zapalenie dziąseł, a Damian Malandy zagrał tylko krótkimi fragmentami i wspomagał kolegów w poczynaniach obronnych. Początek meczu należał do studentów z Warszawy, którzy wykazywali więcej inicjatywy i prowadzili nawet trzema bramkami. Elblążanie dopiero w 17 minucie po razy pierwszy ich przegonili (7:6) i był to punkt zwrotny tego spotkania. Końcówka pierwszej części to prawdziwa kanonada meblarzy i…bezradność ich przeciwników. Przewaga urosła do ośmiu bramek.

Wprawdzie po przerwie elblążan dopadł chwilowy kryzys, kiedy stracili kolejno pięć bramek, zdobywając tylko jedną, ale wynik 13:17 nie stanowił jeszcze zagrożenia. Później goście znów przejęli kontrolę nad wydarzeniami i w dobrym stylu zakończyli mecz. Brawo!