KS Meble Wójcik zdominował Leszno – Teoria i praktyka w jednej parze

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg sami chyba nie przypuszczali, że zwycięstwo w Lesznie przyjdzie im tak łatwo. Pokonali w premierowym spotkaniu rewanżowej rundy I ligi Real Astromal 36:30 (17:10). Goście zawdzięczają sukces przede wszystkim dobrej taktyce. Mieli rozpracowanego rywala, ułożyli sobie odpowiedni plan gry, który realizowali z żelazną konsekwencją. Tym razem teoria i praktyka idealnie się uzupełniły.

Real Astromal Leszno – KS Meble Wójcik Elbląg 30:36 (10:17)

KS Meble Wójcik Elbląg: Marek Wróbel i Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-7, Adam Nowakowski-2, Mirosław Ośko-7, Kamil Dukszto-2, Wiktor Jędrzejewski-1, Michal Gryz-3, Jakub Lipczyński-2, Łukasz Lewandowski-1, Tomasz Maluchnik-5, Grzegorz Szczepański-5, Damian Malandy-1.

Goście od pierwszych minut dyktowali warunki. Już w 7 minucie prowadzili 5:2, a potem systematycznie zwiększali dystans, mając do przerwy zaliczkę siedmiu oczek. Wprawdzie w pewnym momencie gospodarze zniwelowali stratę do trzech goli, ale wynikało to przede wszystkim z gry elblążan w podwójnym osłabieniu. Gdy na boisku siły były znów wyrównane wynik też wrócił do normy. Szczypiorniści Leszna byli chwilami bezradni. „Meblarze” znali ich intencje i na akcje zawsze zdążyli zorganizować odpowiednia obronę.