KS Szczypiorniak po raz czwarty i jest liderem – Dobry finisz za pełną pulę

Piłkarze ręczni II-ligowego KS Szczypiorniak wygrali w tym sezonie po raz czwarty i nadal są zespołem bez strat. Realizują więc konsekwentnie założony przed sezonem plan. W sobotę (24 października) pokonali na wyjeździe AZS UKW Bydgoszcz 34:29 (16:18). Nie był to łatwy mecz. Do przerwy przegrywaliśmy różnicą dwóch bramek, ale w drugiej części olsztynianie opanowali sytuacje i w ostatnim kwadransie już byli bezpieczni. Objęli przodownictwo w tabeli.

AZS UKW Bydgoszcz – KS Szczypiorniak Olsztyn 29:34 (18:16)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski i Jakub Pikura oraz Jakub Jurewicz-4, Robert Targoński-4, Filip Lewalski-7, Przemysław Mosiewicz-2, Dominik Lewandowski-2, Konrad Domian-4, Jakub Ostrówka-5, Kacper Walczak Radosław Dzieniszewski-6, Klaudiusz Leszczyński, Maciej Retkiewicz, Mateusz Reszczyński, Piotr Fabisiak

Olsztynianie w tym tygodnie trenowali więcej z myślą o przyszłości i odbiło się to na dyspozycji w sobotniej potyczce. Nogi trochę ciążyły i zawodnicy nie byli tak szybcy jak zazwyczaj. Uwidoczniło się to zwłaszcza w pierwszej części. Gra była wprawdzie wyrównana (sporo remisów), ale przed przerwą gospodarze uzyskali przewagę.. Nie była ona jednak duża. Po zmianie stron goście szybko odrobili straty i już w 35 minucie był remis 19:19. Kluczowym okazał się okres gry między 41 i 45 minutą. Szczypiorniak zdobył trzy bramki pod rząd i odskoczył na 26:23. Opanował sytuacje i już do końca spokojnie kontrolował grę. Nie był to wielki mecz, ale najważniejsze, że przy przy pewnych kłopotach fizycznych drużyna zdobyła komplet punktów.

KPR Blejkan Gryfino – UKS Jedynka Kodo Morąg 8 listopada

SMS ZPRP II Kwidzyn – AZS UMK Toruń 4 listopada

MKS Handball Czersk – MKS Sambor Latocha – Agropom Tczew 28:28 (k. 2:4) / 14 – 16 /

KS AZS UKW Bydgoszcz – KS Szczypiorniak Olsztyn 29:34 / 18 – 16 /

ITS Jeziorak Iława – MKS Brodnica 28:27 / 7-14 /

1 KS Szczypiorniak Olsztyn 4 12 127:103

2 KPR Blejkan Gryfino 3 9 101:69

3 MKS Brodnica 4 6 131:129

4 MKS Sambor Latocha – Agropom Tczew 3 5 76:79

5 MKS Handball Czersk 3 4 101:95

6 ITS Jeziorak Iława 3 4 79:86