KS Szczypiorniak wyrównał w ostatniej chwili – Przegrał karne, ale punkt szczęśliwy

W ostatnim w tym roku meczu I ligi (grupa A) piłkarze ręczni KS Szczypiorniak Olsztyn zremisowali w sobotę (18 grudnia) we własnej hali z Tytanami Wejherowo 31:31 (14:17). Przegrali jednak konkurs rzutów karnych 3:4 i zdobyli tylko punkt. Biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania, gdzie cały czas prowadzili goście (na początku 9:2), nawet minimalna zdobycz jest cenna, i szczęśliwa.

KS Szczypiorniak Olsztyn – Tytani Wejherowo 31:31 (14:18) karne 3:4

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Jakub Jurewicz-1, Karol Domagalski-1, Przemysław Mosiewicz-2, Wojciech Golks-13, Tomasz Zaborowski-2, Jakub Ostrówka-4, Piotr Dzido-4, Radosław Dzieniszewski-4, Łukasz Sypniewski

Olsztynianie rozpoczęli mecz zdekoncentrowani i po kilku minutach przegrywali 2:9. Rywale zaskoczyli ich wysoką obrona (3×3), sprowokowali do popełniania błędów i co chwilę trafiali do siatki. Wkrótce jednak gospodarze ochłonęli i gdy przyłożyli się do gry mecz się wyrównał. Pod koniec pierwszej części odrobiliśmy cześć strat. W 43 minucie Szczypiorniak zdobył kontaktową bramkę i było 22:23. Gdy wydawało się, że olsztynianie pójdą za ciosem stracili cztery bramki z rzędu i znów trzeba było gonić. Ataki gospodarzy przyniosły efekt. W ostatniej minucie Wojciech Golks poprawił wynik z karnego na 30:31, a przy tej akcji zawodnik Tytanów otrzymał dwuminutową karę. Olsztynianie zastosowali pressing i odzyskali piłkę. Szykując się do szybkiej kontry jeden z rywali przerwał akcję faulem taktycznym. Sędziowie pokazali mu czerwona kartkę i podyktowali rzut karny, choć zdarzenie miało miejsce na naszej połowie. Takie są przepisy. Goście protestowali, że minął czas, ale bez rezultatu. Wojciech Golks wyrównał na 31:31 i doszło do konkursu rzutów karnych. Olsztynianie prowadzili 3:2, ale nie wykorzystali dwóch następnych okazji, goście natomiast byli skuteczni i wygrali tę próbę 4:3.

KS Szczypiorniak Olsztyn – KS Tytani Wejherowo 31 : 31 ( 14 : 18 ) karne 3:4

KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin – SMS ZPRP I Kwidzyn 33 : 27 ( 15 : 12 )

SMS ZPRP II Kwidzyn PGE KPR Gryfino 28 : 29 ( 15 : 13 )

1. KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 11 33 322:255

2. USAR Kwidzyn 11 29 333:294

3. KSPR KOSPEL – Gwardia Koszalin 11 21 339:288

4. KS Tytani Wejherowo 11 20 339:297

5. PGE KPR Gryfino 11 18 329:306