Kwidzyn jednak nie zdobyty – Po takim początku żal jeszcze większy

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn ponieśli pierwsza porażkę pod wodzą nowego trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego . Czekało ich bardzo trudne zadanie, bowiem z Kwidzyna ciężko wywieźć komplet punktów. Ale gdy po kilku minutach Warmia prowadziła 5:0 wydawało się, że dobra ostatnio passa zostanie podtrzymana. Niestety w drugiej części olsztynianie ugięli się pod naporem gospodarzy i przegrali dość wyraźnie 24:30 (14:13).

MMTS Kwidzyn – Warmia AndersGroup Społem Olsztyn 30:24 (13:14)

MMTS: Suchowicz – Pacześny, Krieger 6, Mroczkowski 3, Orzechowski 2, Peret 4, Rosiak 6, Rombel 1, Seroka 1, Waszkiewicz 4, Kostrzewa 3.

Warmia: Sokołowski – Moszczyński 6, Jankowski 6, Gujski 1, Molenda, Garbacewicz, Bartczak 1, Rumniak 6, Nowak, Krawczyk 2, Malewski 2.

Mecz rozpoczął się wspaniale, od prowadzenia gości 5:0. To zaskoczyło wszystkich, ale chyba najbardziej olsztynian, którzy nie wiedzieli co zrobic z takim bonusem. Gospodarze dopadli naszych  już po kwadransie. Złapali kontakt i wiadomo było, że mecz w zasadzie znalazł sie znów w punkcie wyjścia. Do przerwy utrzymywał sie wynik na styku z lekkim wskazaniem na Warmię. Po przrwie przez 10 minut goście trzymali sie dobrze, ale rywale z każdą chwilą czuli sie coraz pewniej. W ostatnim kwadransie rozstrzygnęli spotkanie. W 50 minucie było już 23:20, a wkrótce przewaga wzrosła do sześciu bramek. Tak utrzymało się do końca. Szkoda, dawno nie było tak dużej szansy wywiezienia z Kwidzyna kompletu punktów.

KS AZS AWF Gorzów Wlkp – MKS Zagłębie Lubin  25:33 (14:13)

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb – MKS Nielba Wągrowiec  27:29 (14:16)

SPR Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 27:37 (15:16)

KS Azoty-Puławy – KS VIVE Targi Kielce  31:33 (16:17)

MMTS Kwidzyn – Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 30:24 (13:14)

MSPR Reflex Miedź Legnica – SPR BRW Stal Mielec 33:30 (12:17)

1.KS VIVE Targi Kielce   17   17   0   0    616:442    34

2.Orlen Wisła Płock   17   16   0   1   540:425   32