Mały relaks w Planecie 11 – Warmiacy zwarci i gotowi do wyzwań

W czwartkowe popołudnie w „Planecie 11” sympatycy zespołu Warmii AndersGroup Społem Olsztyn mieli okazje spotkać się z trenerem Zbigniewem Tłuczyńskim i trzema zawodnikami: Marcinem Malewskim, Bartoszem Wuszterem i powracającym do drużyny po ciężkiej kontuzji Dominikiem Płócienniczakiem. Był też oczywiście Wiewiór – maskotka klubowa, który umilał kibicom czas i pomagał w przeprowadzaniu konkursów. Nas oczywiście najbardziej interesowała forma zespołu w przede dniu wznowienia rozgrywek.

 

Trener Zbigniew Tłuczyński nie ukrywał, ze sytuacja w tabeli jest bardzo trudna, ale nie wszystko jeszcze stracone. Zawodnicy ciężko pracowali i powinn to przynieść to efekty nie tylko w najbliższym spotkaniu w Uranii z Miedzią Legnica, ale w też w pozostałych spotkaniach fazy zasadniczej. W każdym razie drużyna będzie walczyć o czołową ósemkę, a gdy do niej trafi wszystko jest możliwie. Przynajmniej będzie gwarancja zajęcia przyzwoitego miejsca. W zespole zaszły pewne zmiany. Powraca po dyskwalifikacji Michał Krawczyk , po kontuzji Dominik Płócienniczak, nie ma już w zespole Damiana Moszczyńskiego, Daniela Żółtaka, a na skutek urazu jest na razie wyłączony z gry Piotr Swat.

Kapitan Warmii Marcin Malewski zapewnił, że drużyna jest dobrze przygotowana do dalszej części rozgrywek i jest gotowa na duże wyzwania. Potwierdzili to Bartosz Wuszter i Dominik Płócienniczak nadmieniając, że ostatnie dni z uwagi na siarczyste mrozy były trudne. W Uranii jest zimno i treningi w takiej temperaturze nie należą do przyjemnych.

Trener i zawodnicy ocenili zakończone niedawno Mistrzostwa Europy. Zgodnie stwierdzili, że dziewiąte miejsce nie odpowiada ani aspiracjom, ani możliwościom, co nie znaczy, że Polacy wypadli źle. Mieli trochę pecha, bo wyniki ułożyły się dla nich fatalnie. Na szczęście wystąpią w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich i choć faworytem turnieju będą gospodarze czyli Hiszpanie, drugie, premiowane miejsce jest w naszym zasięgu.

Cała czwórka aktywnie uczestniczyła z kibicami w konkursach wiedzy o zespole, a sympatycy Warmii udowodnili, że znają się na rzeczy.

{gallery}pla11{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x