Maraton szczypiorniaka w Elblągu – Prestiz i…ligowe przymiarki

Prawdziwy maraton przeżyli najbardziej wytrwali kibice piłki ręcznej w Elblągu. Obejrzeli trzy mecze z rzędu, każdy innej rangi. Najpierw występujący w superlidze Start Elbląg przegrał z młodzieżową reprezentacja kraju 28:30, następnie w oficjalnym spotkaniu zespołów narodowych kobiet Polska pokonała Chiny 30:21 i na zakończenie I-ligowa drużyna z Elbląga zwyciężyła AZS Pruszków 35:22. Spotkania o różnym prestiżu, które służyły przede wszystkim cementowaniu zespołów w perspektywie rozgrywek o dużą stawkę.

Wypada rozpocząć od meczu międzypaństwowego, w którym biało-czerwone po raz drugi w krótkim odstępie czasy wykazały swą wyższość ( w Gdyni wygrały 29:17). Polki dominowały w każdym elemencie. Chciały pokazać się z dobrej strony nowemu selekcjonerowi Kimowi Rasmussenowi i to się im udało. Już do przerwy prowadziły 19:11 była więc doskonała okazja by dać szanse większej liczbie zawodniczek. Pierwszoplanową postacią była Karolina Kudłacz, zdobywczyni 9 bramek.

Trochę wcześniej Start Elbląg uległ młodzieżówce 28:30, ale była to typowa gra kontrolna. Trener Andrzej Drużkowski zwolnił z tego spotkania kilka zawodniczek, które są lekko kontuzjowane, natomiast podczas gry sprawdzał różne ustawienia i taktykę. – Mimo wszystko mogliśmy ten mecz wygrać – powiedział trener A. Drużkowski, nie wykorzystaliśmy wielu okazji, w tym trzech rzutów karnych. Ale naszym priorytetem jest liga. Po trudnym początku musimy odrabiać straty, a to możemy osiągnąć tylko , mając wszystkie zdrowe zawodniczki. W niedzielę o g. 15.30 Start Elbląg spotka się z reprezentacją Chin.

Na zakończenie I-ligowy Start Elbląg wygrał z AZS-em Pruszków 35:22(17:13). Pewne zwycięstwo i niezła w sumie gra. Mistrzynie Polski juniorek poprzedniego sezonu wystąpiły bez Ocalewicz, która coraz częściej zasila pierwszy zespół, a z Frąckiewicz i Szymańską z kadry trenera Drużkowskiego. Pewna wygrana z drużyną, która będzie ligowym rywalem. Elblążanki niewiele miały sprawdzianów (ostatnio pokonały AZS AWF Gdańsk 34:31) i każdy sprawdzian jest bardzo potrzebny,

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x