Marszałek przestraszył elblążan – Jurand trochę za mocny

Piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg bardzo chcieli wygrać z nowym liderem tabeli (to nastąpiło po dzisiejszej kolejce) -  Jurandem Ciechanów. Chodziło nie tylko o prestiż, ale też kolejne punkty, bo w tabeli jest ciasno i każde zwycięstwo ma ogromne znaczenie. Niestety. Nie udało się. Gospodarze włożyli w spotkanie dużo ambicji, woli walki, ale z  tak słabą skutecznością trudno było pokonać wymagającego rywala. Porażka z Jurandem 21:23 (11:13) ujmy nie przynosi, jednak szkoda straconej szansy.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – Jurand Ciechanów 21:23 (11:13)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski  oraz Leszek Michałów-5, Mirosław Ośko-0, Grzegorz Perwenis-2, Michał Gryz-1, Maciej Dawidowski-6, Tomasz Kwiatkowski-2, Maciej Wasilenko-1, Jakub Fonferek-2, Damian Malandy-2, Grzegorz Szczepański-1

Wprawdzie Jurand jest w tej lidze klasowym zespołem, ale mimo wszystko Techtrans mógł pokusić sie nawet o zwyciestwo. Znów zawiodła skuteczność. Kilka udanych interwencji bramkarza gości Andrzeja Marszałka wyraźnie zdeprymował gospodarzy, którzy nie chieli brać odpowiedzialności i nawet w dogodnych sytuacjach oddawali piłkę partnerowi. Elblążanie prowadzili w tym spotkaniu tylko raz, w 26 minucie 11:10. Szkoda, że tuż przed przerwą nie poszli za ciosem i stracili inicjatywę.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. Mecz był wyrównany, ale goście grali rozsądnie i cały czas utrzymywali nieznaczny dystans. W końcówce zarysowała się szansa. Szarża gospodarzy spropowokowała rywali do fauli. Na 30 sekund przed końcem Jurand grał trójką zawodników, ale było za mało czasu by osiągnąć przynajmniej remis. Jedna zdobyta bramka w tym okresie tylko zmniejszyła rozmiary porażki.

Szkoda straconych punktów, z drugiej strony musimy brać pod uwagę klasę przeciwnika. Skoro elblążanie stoczyli tak wyrównany mecz, drzemią w nich duęe mozliwości i trzeba je wykorzystać na finiszu.

KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg – MKS Jurand Ciechanów  21:23 (11:13)

WKS Grunwald-Allegro Poznań – KS Vetrex Sokół Kościerzyna  29:30 (14:17)

Gaz-System Pogoń Szczecin – KS AZS AWF Warszawa  43:40 (15:15)

Metalbark AZS UKW Bydgoszcz – KU AZS UZ Zielona Góra 27:35 (16:17)

KU AZS PW Warszawa – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 34:30 (18:12)

Orlen Wisła II Płock – NLO SMS ZPRP Gdańsk 28:37 (15:16)

1.MKS Jurand Ciechanów  17  14   0   3   554:474  28

2.Orlen Wisła II Płock  17   13  1  3   555:500   27