Meblarze witali sie z gąska i tylko zremisowali – Stracili wyjątkową okazję

Był to mecz dramatycznych zwrotów sytuacji. Najpierw szczypiorniści KS Meble Wójcik przegrywali 9:16, by na dziesięć minut przed końcem osiągnąć czterobramkową przewagę. Gdy wszyscy szykowali się do fetowania sukcesu ostatni fragment przyniósł ogromne rozczarowanie. Młodzież z gdańskiego SMS szybko odrobiła dystans, a nawet objęła prowadzenie. Wyrównał w ostatniej minucie najlepszy na boisku Leszek Michałów, ale to tylko częściowo uspokoiło zdenerwowanych sympatyków. Prawie pewne punkty uciekły i trzeba było zadowolić się remisem 27:27 (15:17)

KS Meble Wójcik Elbląg – SMS ZPRP Gdańsk 27:27 (15:17)

KS Meble Wójcik Elbląg: Michal Wróbel i Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-10, Adam Nowakowski-0, Kamil Dukszto-4, Michał Gryz-2, Damian Spychalski-0, Jakub Lipczyński-1, Kamil Grablewski-1, Łukasz Lewandowski-0, Tomasz Maluchnik-1, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-3, Damian Malandy-4.

W tym sezonie gdańszczanie prezentują się dużo lepiej niż w poprzednich. Zasygnalizowali to w pierwszych meczach, a w Elblągu potwierdzili. Pierwsze 20 minut rozegrali wręcz koncertowo i osiągnęli miażdżącą przewagę (16:9) imponując we wszystkich elementach. Inna sprawa, że gospodarze specjalnie im nie przeszkadzali i dopiero w końcówce pierwszej części wzięli się do pracy. Agresywniejsza obrona przyniosła efekty. Udało się zniwelować dystans do dwóch bramek.

Po przerwie elblążanie jeszcze bardziej przyśpieszyli i przełamali obronę przeciwników. Przy stanie 24:20 w 50 minucie sukces był prawie pewny.. Gospodarze spoczęli jednak na laurach a szybcy uczniowie SMS błyskawicznie to wykorzystali. Seria zdobytych bramek przywróciła im prowadzenie i to „meblarze” musieli gonić. Na szczęście bramka w ostatniej minucie Leszka Michałówa nie doczekała się odpowiedzi i punkt został w Elblągu. Niedosyt pozostał, tym bardziej na wyjazdach elblążanom idzie jak po grudzie.

Leszek Michałów zdobył 10 bramek, ale pozostali uzyskali ich jak na lekarstwo. Bez wsparcia kolegów samemu się meczu nie wygra.