Meblarze zapunktowali w Gdańsku – Omal nie roztrwonili gigantycznej przewagi

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik Elbląg wygrali w Gdańsku ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego 32:31 i gdyby nam ktoś podał suchy wynik przyjęlibyśmy go z pełnym entuzjazmem, bo gospodarze są groźni i nieobliczalni. Okazało się jednak, że do przerwy podopieczni trenera Czapli prowadzili 20:10 i omal nie roztrwonili gigantycznej przewagi. Za to należy się solidna bura, bowiem klasowy zespół nie może sobie pozwolić na taką lekkomyślność. W ligowym meczu koncentracja jest podstawą i to przez pełne 60 minut.

 

SMS ZPRP Gdańsk – KS Meble Wójcik Elbląg 31:32 (10:20)

KS Meble Wójcik Elbląg: Marek Wróbel i Henryk Rycharski oraz Lszek Michałów-5, Adam Nowakowski-1, Mirosław Ośko-1, Damian Spychalski-4, Kamil Grablewski-5, Tomasz Maluchnik-1, Jakub Fonferek-1, Grzegorz Szczepański-5, Damian Malandy-6, Mikołaj Kupiec-3

Elblążanie przystąpili do tego meczu w oslabionym składzie bez: Gryza, Dukszty i Dawidowskiego, a więc zawodników podstawowych. Mimo to w pierwszej części  zaprezentowali się znakomicie. Świadczy o tym wielka – 10-bramkowa przewaga, która była efektem zarówno skutecznej obrony jak i ofensywy. Zawodnikom KS Meble Wójcik wydawało się zapewne, że mecz jest rozstrzygnięty, nie docenili ambicji i determinacji rywali.

W drugiej połowie zespół SMS zagrał na luzie, zdobył kilka bramek, a gdy przeciwnik pokazał się na horyzoncie jeszcze bardziej przyspieszył. Spokojni do tej poty elblążanie wpadli w popłoch i ich dystans topniał w oczach. Na szczęście utrzymali jedną barmkę przewagi. Ale z tej lekcji powinni wyciągnąć wnioski.

Fot. leszczynski sport.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x