Mecz Warmii 2 maja o g.19 – Emocje trochę opadły, zadra pozostaje

Strona internetowa piłkarzy ręcznych mieleckiej Stali poinformowała, że powtórzony trzeci mecz ćwierćfinałowy play off superligi między gospodarzami i Warmią AndersGroup Społem Olsztyn odbędzie się w poniedziałek 2 maja o godz. 19. Przypomnijmy, że na boisku wygrała Stal 28:24 i już czuła się półfinalistą. Warmia złożyła protest w związku z kardynalnymi błędami sędziów, ale pierwsza instancja ZPRP utrzymała wynik w mocy. Kolejne odwołanie okazało się korzystne dla olsztynian i nakazano powtórzenie spotkania.

 

 Reakcja kierownictwa klubu i całego środowiska mieleckiego była gwałtowna. Prezes, trener i zawodnicy oświadczyli po otrzymaniu tej wiadomości, że nie przystąpią do powtórki, w ogóle nie chcą mieć nic wspólnego ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Wzburzenie było uzasadnione, choć wypowiedzi trzeba przyznać mało przemyślane, nawet infantylne. Sport profesjonalny nie uznaje próżni. Nie chce grać Stal to będzie grać ktoś inny.

W każdym razie o bojkocie już się nie mówi, ale też nie zdementowano pierwszej informacji. Opóźnienie meczu o dwa dni (pierwotnie miał odbyć się w sobotę 30 kwietnia) to znak, że mecz raczej się odbędzie. W Stali z całą pewnością nastąpiło rozprężenie. Awans do półfinału uważano za wielki, niespodziewany sukces. Jak dziecku zabierze się zabawkę to też płacze. Potrzeba czasu na konsolidację, mobilizację i koncentrację. To trudne zadanie.

A Warmia? Cóż. Dostała od losu jeszcze jedną szansę. Każdy przeżywa to na swój sposób i ma do tego prawo, ale nie ulega wątpliwości, że nie tak wyobrażaliśmy sobie grę olsztynian w decydującej fazie rozgrywek. Czulibyśmy się zupełnie inaczej, gdyby spełniali oczekiwania. Klub jest nam bliski, ale zadra pozostaje…

PS. Wstęp na poniedziałkowy mecz Stali z Warmią  jest wolny. Organizatorów czeka arcytrudne zadanie, piłkarze ręcznych Warmii również.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x