Metamorfoza Warmii i Grunwald na kolanach – Po przerwie jak w transie

Po kiepskiej premierze i porażce w Uranii z Vertexem Kościerzyna mało kto spodziewał się, że szczypiorniści olsztyńskiej Warmii poradzą sobie w Poznaniu z Grunwaldem. Jak się okazuje, każdy mecz to oddzielna historia, ale sobotnie spotkanie olsztynian w stolicy Wielkopolski przeszło najśmielsze oczekiwania. Warmia pokonała Grunwald 36:20 (13:9) po doskonałej drugiej części, kiedy goście grali jak w transie , a poznaniacy tylko rozkładali ręce w geście rozpaczy. To zwycięstwo dodaje wiary, że ten zespól stać na wiele. Taki wynik to miód na serce kibiców w Olsztynie, których jest tak wielu,

Grunwald Poznań – Warmia Olsztyn 20:36 (9:13)

Warmia Olsztyn: Wojciech Boniecki, Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik-7, Łukasz Kowalczyk-0, Radosław Dzieniszewski-8, Oskar Kempiński-1, Jacek Zyśk-7, Bartosz Wuszter-4, Mateusz Kopyciński-6, Paweł Deptuła-0, Marcin Malewski-2.

Olsztynianie wyjechali bez trzech zawodników (Garbacewicz, Kostrzewa, Galewski), ale jak się okazało nie wpłynęło to destrukcyjnie na zespół. O ile w pierwszej części gra była wyrównana i dopiero w samej końcówce tej odsłony Warmia uzyskała czterobramkową przewagę, o tyle po przerwie na boisku istniała tylko jedna drużyna. Warmiacy w tym okresie grali jak natchnieni. Szczelna obrona i błyskawiczne kontry przynosiły serie bramek. W ataku pozycyjnym też wszystko funkcjonowało jak w szwajcarskim zegarku. Gospodarze chwilami byli w rozpaczy, czekali tylko na końcowa syrenę, bo przewaga wzrastała z każdą minutą. Skończyło się na 16 bramkach i ten wynik jest sygnałem, że zespół olsztyński naprawdę stać na wiele. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze zdarza się taki mecz, ale widać, że zespół się konsoliduje , choć na wnioski jeszcze zdecydowanie za wcześnie