Michał Krawczyk zawieszony – Nieszczęście goni nieszczęście

W Warmii AndersGroup Społem Olsztyn nieszczęście goni nieszczęście. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z jednym zwycięstwem na koncie, kontuzje leczy kilku podstawowych zawodników. Jak by było mało do klubu wpłynęła informacja wysłana z komisji zwalczania dopingu w sporcie, że w organiźmie Michała Krawczyka – zawodnika Warmii znaleziono metyloheksanaminę – substancję, która znajduje się na liście zakazanych. Olsztyńskiemu zawodnikowi grozi roczna dyskwalifikacja, ale oczywiście wszystko musi być poprzedzone dokładnymi procedurami.

Badania przeprowadzono po meczu z Powenem Zabrze (25 września). W klubie dokonano już niezbędnych czynności. Kierownictwo spotkało się z Michałem Krawczykiem i wysłuchało jego wyjaśnień. Zawodnik stwierdził, że był ogromnie zaskoczony informacją i wtedy zaczął analizować jak się mogło do tego dojść, bo nigdy świadomie nie zażywał środków dopingujących. Jaki czas temu zakupił odżywkę energetyczną, która, jak zapewniał jej sprzedawca, nie miała w sobie żadnych substancji objętych listą środków zakazanych. I najprawdopodobniej to stało się źródłem całego zła.

Krawczyk został zawieszony w prawach zawodnika. W tych dniach musi wysłać wyjaśnienie do Związku Piłki Ręcznej w Polsce, swoje stanowisko w centrali związku przedstawi również klub. Po pisemnych formalnościach, zawodnika i przedstawiciela klubu czeka wizyta w Warszawie i rozmowa w Związku Piłki Ręcznej. Dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja o wymiarze kary. Ta niestety jest raczej nieunikniona, mimo że Krawczyk działał nieświadomie.

Można mieć nadzieje, że nienaganna do tej pory postawa zawodnika Warmii i jego dobra opinia w środowisku sprawią, iż  sankcja nie będzie tak dotkliwa. Jakie będą losy kontraktu Krawczyka z Warmią na razie nie wiadomo. Ta sprawa zostanie wyjaśniona po orzeczeniu w Polskim Związku Piłki Ręcznej – czytamy na stronie internetowej klubu.

Niedawno podawaliśmy informacji o podobnym przypadku kapitana MMTS Kwidzyn Macieja Mroczkowskiego. Walka z dopingiem prowadzona jest na szeroka skalę i niestety coraz częściej jej ofiarami stają się sportowcy, którzy zupełnie przypadkowo spożywają produkty zawierające niedozwolone środki. I na nic tu tłumaczenie. Decydując się na karierę profesjonalisty trzeba być przygotowanym na wszystko.

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x