Miedź minimalnie lepsza od Warmii – Mieliśmy jeszcze pilkę…

Piłkarze ręczni Warmii Anders Group Społem  przegrali w Legnicy z Miedzią 22:23 (10:11) bardzo ważny mecz, który mógł nam dać trochę oddechu. Za kilka dni spotkanie u siebie z Vive, gdzie trudno nawet marzyc o zwycięstwie, a więc nasz pobyt w dolnych rejonach tabeli może potrwać dłużej. Spotkanie w Legnicy było bardzo zacięte. W 58 minucie gospodarze prowadzili 23:21, Warmia zdobyła kontaktową bramkę, na 20 sekund przed końcem odzyskała pikę, ale niestety nie zdołała wyrównać.

Miedź Legnica – Warmia Anders Group Społem Olsztyn 23:22 (11:10)

Warmia : Kazimierz Kotliński oraz Paweł Ćwikliński-1, Mateusz Jankowski-2, Bartosz Wuszter-0, Tomasz Garbacewicz-1, Michał Bartczak-6, Sebastian Rumniak-3, Daniel Żółtak-1, Piotr Swat-5, Michał Krawczyk-1, Marcin Malewski-2.

Najwięcej bramek dla Miedzi :Skrabania i Garbacz po 4, Świątek, Paluch po 3.

Niezwykle zacięte spotkanie, w którym żadna ze stron nie mogła zdobyć większej przewagi. Do przerwy notowaliśmy wiele remisów. Obawialiśmy się o losy warmiaków po zmianie stron, bowiem zespół jest zdziesiątkowany a tym samy pole manewru minimalne. Trzeba przyznać, że olsztynianie wykrzesali z siebie maksimum sił. Wprawdzie gospodarze wypracowali nieznaczną przewag (22:20, 23:21), ale w końcówce Warmia dążyła do wyrównania. Na 20 sekund przed końcem przegrywaliśmy jedną bramką i mieliśmy piłkę. Akcja ofensywna nie udała się i szczęśliwi legniczanie mogli świętować zwycięstwo. Nam pozostała gorycz i…daleka podróż do domu…

KS Azoty-Puławy – Orlen Wisła Płock 19:19 (9:9)

KS VIVE Targi Kielce – MMTS Kwidzyn 39:22 (21:13)

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 28:27 (14:13)

SPR Chrobry Głogów – MKS Nielba Wągrowiec 30:29 (14:15)

NMC POWEN Zabrze – PBS Jurand Ciechanów 26:24 (12;15)

MSPR Siódemka Miedź Legnica – Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 23:22 (11:10)

1.KS VIVE Targi Kielce  5  5  0  0  191:123   10

2.Orlen Wisła Płock  5  4  1  0   158:115  9