Minimalna porażka Warmii z Zepterem – Gra coraz lepsza, wygląda to obiecująco

Piłkarze ręczni Warmii Olsztyn kontynuują przygotowania do rozgrywek I ligi. Po dwumeczu z elbląskim zespołem Wójcik Meble (remis i zwycięstwo) wybrali się do stolicy na mecz z AZS UW Zepter, który jeszcze niedawno występował w barażach o superligę (przegrał rywalizację z Piotrkowianinem). Olsztynianie zaprezentowali się zupełnie dobrze i przegrali minimalnie 27:28 (12:13) Oczywiście to tylko sparing, ale gołym okiem widać, że nowa drużyna, złożona przede wszystkim z rodzimych graczy, konsoliduje się, a gra jest coraz bardziej obiecująca.

 

Zepter AZS UW Warszawa – Warmia Olsztyn 28:27 (13:12)

Warmia Olsztyn: Mateusz Gawryś, Maciej Koledziński, Wojciech Boniecki oraz Arkadiusz Galewski-3, Radosław Dzieniszewski-5. Mateusz Kostrzewa-2, Szynom Hegier-1, Jacek Zyśk-3, Bartosz Wuszter-4, Tomasz Garbacewicz-1, Mateusz Kopyciński-0, Karol Królik-2, Oskar Kempiński-1, Paweł Deptuła-2, Łukasz Kowalczyk-2, Marcin Malewski-1.

Podróż daleka, ale warto było. Po pierwsze gra z wymagającym przeciwnikiem zawsze przynosi sporo korzyści, po drugie przebieg spotkania potwierdził, że następuje wyraźny postęp w grze. Oczywiście na tym etapie przygotowań nie uniknie się wielu prostych błędów technicznych, ale tu chodzi przede wszystkim o kształtowanie się zespołu, a to idzie w dobrym kierunku.

Spotkanie było bardzo wyrównane, olsztynianie wielokrotnie prowadzili, jednak na skutek wspomnianych błędów dość łatwo tracili bramki. Tak się zdarzyło w końcówce i wtedy gospodarze zapewnili sobie minimalne zwycięstwo. Biorąc pod uwagę przebieg spotkania remis byłby najbardziej sprawiedliwym odzwierciedleniem wydarzeń.

Na listę strzelców wpisali się wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Mateusza Kopycińskiego, który po długiej kontuzji dopiero wraca do gry. Znając jego umiejętności i spore już doświadczenie będzie na pewno mocnym punktem w rozgrywkach ligowych.

W następnym tygodniu olsztynianie zagrają w turnieju w Elblągu. Zespół Meble Wójcik w ten weekend nie gra. Pomni doświadczeń sprzed roku, elblążanie nie sparują tak często by nie narażać się na kontuzje.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x