Mistrz Polski pokonany w Uranii – Supersensacja i…nadzieja!

W najmniej spodziewanym momencie piłkarze ręczni Warmii Anders Społem Olsztyn odbili się od dna. W środę (23 listopada) pokonali w Uranii mistrza Polski Wisłę Płock 24:23 (10:13). Biorąc pod uwagę dokonania obu zespołów w tym sezonie wynik jest absolutną sensacją. Wreszcie zobaczyliśmy Warmię, zadziorną, walczącą, pełną wiary w swoje możliwości. Mecz przyniósł ogromny ładunek emocji Prawie przez całe spotkanie prowadzili goście, ale finisz olsztynian był imponujący. Te dwa punkty dają nam  nadzieję. Może jeszcze nie wszystko stracone…

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Orlen Wisła Płock 24:23 (10:13)

Warmia Olsztyn: Sebastian Sokołowski, Kazimierz Kotliński oraz Paweł Ćwikliński-0, Piotr Swat-2, Mateusz Jankowski-4, Sebastian Rumniak-3, Jacek Zyśk-3, Mariusz Gujski-6, Marcin Malewski-4, Bartosz Wuszter-2, Michał Bartczak-0, Daniel Żółtak-0

Orlen Wisła Płock: Marcin Wichary oraz Zbigniew Kwiatkowski-1,Muhamed Toromanović-4, Kamil Wyprzak-5, Joakim Bäckström-1 ,Christian Spanne -1, Adam Wiśniewski -0,

Piotr Chrapkowski-1, Nikola Eklemović -0, Michał Kubisztal-5, Boštjan Kavaš-2, Michał Zołoteńko-3, Adam Twardo-0, Paweł Paczkowski-0, Vukašin Rajković-0

To, że zespól Warmii stać na wielka grę nie ulegało wątpliwości. Mimo ogromnych kłopotów kadrowych, które z pewnością były przeszkodą, dziwiliśmy się tak fatalnej serii porażek. Patrząc na każdego zawodnika oddzielnie są to przecież sportowcyo uznanych kwalifikacjach, ale do umiejętności trzeba jeszcze  dodać to coś.

I tak było w środę w Uranii. Olsztynianie tylko na początku, zresztą bardzo krótko prowadzili 2:1, a potem stracili kilka bramek z rzędu i przy stanie najpierw 2:6 i 4:10 wszystko zapowiadało znane w tym sezonie smutne scenariusze. Najważniejsze, że gospodarze „nie odpuścili”, natomiast wykorzystali konformizm rywali, którzy zapewne myśleli, że jest już po meczu. Warmia zaczęła grać agresywniej, bardzo dobrze w defensywie, a zdekoncentrowani goście często faulowali i grali w osłabieniu. To ułatwiło odrabianie strat i do przerwy dystans zmalał do trzech oczek. Ale to oczywiście nie dawało większych nadziei na zwycięstwo, bowiem płocczanie w drugich połowach spisywali się zazwyczaj lepiej.

Przez wiele minut utrzymywała się przewaga 3-4 bramek mistrzów Polski, jednak w ostatnich 10 minutach olsztynianie znów zaatakowali z pasją i powtórzył się scenariusz z pierwszej części. Goście faulowali, grali w osłabieniu, nawet podwójnym, a Warmia punktowała. Wreszcie w 58 minucie Marcin Malewski wyrównał na 23:23, a złotą bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Sebastian Rumniak. Końcówka była dramatyczna, obaj trenerzy prosili o czas, by przede wszystkim uspokoić nerwy zawodników. Warmia broniła jednak znakomicie, rywale mając piłkę nie wykorzystali szansy, a potem my spokojnie dotrwaliśmy do końca.

Sensacja. Radość. Wreszcie pozytywne emocje. Może to początek czegoś lepszego. Oby.