Młodość górą w Pucharze Polski – Szczypiorniak gra dalej!

W meczu o Puchar Polski piłkarzy ręcznych WBS Bank Szczypiorniak zmierzył się we własnej sali z SPR-em Bartoszyce, drużyną na wskroś amatorską, która powstała w ubiegłym roku bardziej z sentymentów nad przeszłością niż z racjonalnych pobudek. Świetnie, że grupa weteranów wznowiła treningi, rozgrywa towarzyskie mecze. Dopóki rywale funkcjonują na podobnych zasadach, nie ma problemu, ale jak się trafi ligowiec z prawdziwego zdarzenia, siły są nierówne. Olsztynianie potraktowali mecz serio i wygrali wysoko 31:19 (15:8)

 WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek, Maciej Koledziński oraz Maciej Malinowski-9, Tomasz Zaborowski-1, Bartosz Idzikowski-9, Paweł Aftyka-0,  Dawid Batyra-3, Sebastian Koledziński-0, Łukasz Sypniewski-2, Michał Pieczul-0, Piotr Deptuła-4, Piotr Dzido-0, Paweł Deptuła-3

 SPR Bartoszyce: Tomasz Stankiewicz oraz Andrzej Cichocki-1, Arkadiusz Czepukojć-0, Mariusz Froń-1, Marcin Iwanowicz-0, Jarosław Kalczyński-1, Andrzej Możejko-0, Sławomir Murawski-2, Marcin Skoczeń-0, Krzysztof Szymański-5, Zbigniew Szymański-3, Marcin Treliński, Kamil Wojtkiewicz-2.

 Niespodzianki nie było. Gospodarze, mimo że mieli w kościach sobotnie spotkanie ligowe zagrali skoncentrowani, a mając ogromną przewagę przede wszystkim  w motoryce nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. Emocji było niewiele, bowiem Szczypiorniak od razu zdobył wypracował bezpieczny dystans i mógł realizować spokojnie swą taktykę. I tak było do końca.

Drużyna z Bartoszyc funkcjonuje na zupełnie innych zasadach, zgłosiła się do Pucharu Polski i chwała jej za odwagę. Siły jednak są nierówne, skoro jedni przymierzają się do finałów Mistrzostw Polski juniorów i trenują codziennie, a drudzy natomiast przychodzą na zajęcia raz czy dwa razy w tygodniu. Szanujemy zawodników obu stron. Uprawiają tę samą dyscyplinę tylko w zupełnie innym wymiarze.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x