Młodzicy grali w Morągu, Elblągu i Olsztynie – Jedynka wzięła nastepną przeszkodę

W minioną niedzielę (24 lutego) odbyła się kolejna seria spotkań ligi wojewódzkiej w piłce ręcznej młodzików. Lider tabeli UKS Jedynka Morąg był organizatorem jednego z trzech turniejów, ale miał groźnego przeciwnika w drużynie Omegi Mrągowo. Był to z pewnością najlepszy mecz morąskiego turnieju, w którym gospodarze potwierdzili, że nieprzypadkowo są przodownikiem rozgrywek. Po dość wyrównanej pierwszej części, w drugiej morążanie postawili kropkę nad „i” zwyciężając ostatecznie 17:10 (9:6). Na pochwałę zasługuje bardzo dobra gra w obronie w drugiej połowie przez co przeciwnicy Jedynki przez 20 minut rzucili tylko 3 bramki.

W meczu zespołów dolnych rejonów tabeli rezerwy Jedynki przegrały z UKS Mikołajki 16:21 i jest to kolejny mały sukces zespołu znad Wielkich Jezior, gdzie jak widać piłka ręczna tez staje się bardzo popularna. Pozostałe mecze nie przyniosły większych emocji, faworyci wygrali wysoko.

Jedynka II Morąg – UKS Mikołajki 16:21

Jedynka I Morąg – Omega Mrągowo 17:10

Jedynka I Morąg – UKS Mikołajki 33:15

Jedynka II Morąg – Omega Mrągowo 11:29

W zespole UKS Jedynka Morąg I wystąpili: Marcin Kajak 4, Grunwald Kacper, Gauden Maciej 7, Sałak Mateusz , Łukasiak Damian 3, Kowalski Radosław 5, Buluk Patryk 8, Bartnicki Janusz, Kosiński Karol 10, Szaniawski Szymon1, Koprowski Damian 6, Rodźko Mateusz 4, Cheński Karol 2, Nalikowski Daniel.

{AdmirorGallery}jed25{/AdmirorGallery}

Elbląg

W Elblągu gościła Dwójeczka Ostróda, ale wróciła do domu bez punktu. Komplet zdobył drugi zespół Truso.

MKS Truso II  – UKS Dwójeczka  33-14 /13-7/

MKS Truso I –   UKS Dwójeczka  25-17 /14-11/

MKS Truso II – MKS Truso I  26-28 /16-15/