Młodziczki też mistrzyniami – Orlik Reszel w potrójnej koronie

Ten sezon dla sekcji piłki ręcznej Orlika Reszel jest wyjątkowo udany. Mistrzostwo województwa zdobyły juniorki i juniorki młodsze, a w niedzielę (27 marca) tytuł najlepszej drużyny w regionie zapewniły sobie młodziczki. Podopieczne Urszuli Bogdańskiej postawiły kropkę nad „i” pokonując w decydującym spotkaniu MKS Truso I Elbląg 32:30, Był to mecz, jaki rzadko oglądamy w tej grupie wiekowej, tym większa więc satysfakcja.

Orlik Reszel – Truso Elbląg 32:30 (15:17)

Orlik Reszel: Natalia Rudyk oraz Laura Zyśk-0, Aleksandra Wysocka-12, Klaudia Lipińska-3, Marlena Chabera-3, Klaudia Pikała-4, Natalia Zięba-3, Lucyna Trzczak-6, Patrycja Paradowska-0, Aleksandra Jóźwiak-1

Truso Elbląg: Aleksandra Topolska oraz Ewelina Ziajka-8, Karolina Dul-0, Marcelina Dul-0, Daria Gerej-17, Agata Kwiatkowska-3, Paulina Styn-0, Alicja Oryl-0, Sandra Lipińska-2. Magdalena Gawron-0

Było to szybkie, pełne dramaturgii spotkanie. Elblążanki zaczęły doskonale, prowadząc w 6 minucie już 7:1, głównie po bramkach najlepszej snajperki Darii Gerej. Trochę zaskoczone takim obrotem sprawy młodziczki Orlika zmobilizowały się i systematycznie zmniejszały dystans. Do przerwy przewaga gości zmalała do dwóch trafień. W drugiej części rezultat długo oscylował wokół remisu i dopiero w końcówce inicjatywę przejęły reszelanki, które dysponowały bardziej wyrównanym składem. Zwycięstwo zapewniło im tytuł mistrzyń województwa. Orlik i Truso reprezentować nas będą w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu z udziałem 32 zespołów  (po dwa najlepsze z każdego województwa).

7 LUKS „Orlik” II Reszel   0    108:291

Do zakończenia rozgrywek pozostał jeszcze turniej w Giżycku, który odbędzie się 16 kwietnia, ale jego wyniki nie maja większego znaczenia dla układu tabeli.