Młodziczki Truso drugie w Szczecinie – To tylko etap do wyższych celów

W Szczecinie zakończył się III Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek i Młodzików o Puchar Dyrektora CKS. W imprezie udział wzięły 22 zespoły -  około 350 zawodników i zawodniczek W ciągu trzech dni rozegrano 65 meczów w  trzech halach sportowych. Do rywalizacji zgłosiło się elbląskie również  Truso. Dziewczęta prowadzone przez Jerzego Ringwelskiego w rozgrywkach regionalnych gromią” swe przeciwniczki, potrzeba im gry z mocnymi rywalkami by jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Polskii. Elblążanki spisały się doskonale, zajmując drugie miejsce. Otrzymały też wyróżnienia indywidualne.

 

Truso Elbląg – Bukowia Buk 20:15

Wieczorem rozmawialiśmy z trenerem zespoły MKS Truso, który był zadowolony z postawy dziewcząt. W pierwszej potyczce z Bukiem trzeba było zaangażować wszystkie siły. Rywalki – to aktualne mistrzynie Polski w kategorii dzieci (rocznik 1998), trochę młodsze od elblążanek, ale dobrze już wyszkolone i ‘poukładane” taktycznie. Dopiero w drugiej części nasze dziewczęta uzyskały większą przewagę, wykorzystując też lepsze warunki fizyczne.

Truso Elbląg – KPR Jelenia Góra 12:11

Drugie spotkanie z KPR Jelenia Góra okazało się jeszcze trudniejsze. Przeciwniczki prezentują już wysoka klasę, są mistrzyniami swojego regionu, a tak naprawdę w 90 procentach stanowią kadrę województwa dolnośląskiego. KPR prowadził prawie przez całe spotkanie (do przerwy 6:3), a nasz zespół znalazł się w kłopotach już po kwadransie bowiem z gry została wykluczona (gradacja kar) liderka drużyny Paulina Romanowicz.  Dziewczęta zasługują na duże uznanie, bowiem mimo osłabienia radziły sobie dobrze i w samej końcówce przechyliły szale zwycięstwa.

{gallery}port18{/gallery}

Fot portEl.

W sobotę piłkarki ręczne MKS Truso rozegrały jeszcze dwa spotkania eliminacyjne w grupie, ale spotkały się ze znacznie mniej wymagającymi rywalkami, stąd bardzo wysokie zwycięstwa:

MKS Truso Elbląg – Drawianka Drawno 35:6

MKS Truso Elbląg – Szczecin II 20:5

Dopiero mecz półfinałowy z pierwsza druzyna Szczecina zmusil elblążanki do maksymalnego wysiłku. Walka na styku, cały czas pełna koncentracja i w efekcie zwycięstwo, gwarantujące awans do ścisłego finału

Półfinał

MKS Truso Elbląg – Szczecin I 23:21

W niedzielnym finale  zawodniczki Truso nie sprostały zespołowi KPR Jelenia Góra, z którym z takim trudem wygrały w eliminacjach grupowych. Złoto przypadło więc rywalkom i trzeba obiektywnie stwierdzić, że w tym momencie, jest to drużyna trochę lepsza od Truso. Po prostu zawodniczki z jeleniej Góry rozpoczęły systematyczne treningi w klasach sportowych dwa lata wcześniej od elblążanek i teraz ten czas trzeba nadrabiać. Wynik wprawdzie sugeruje wprawdzie przewagę KPR, ale urosła ona dopiero w samej końcówce. Przewaga fizyczna rywalek też zrobiła swoje. Ale to spotkanie, jak zresztą poprzednie spełniły oczekiwania. Było dużo grania, a kilka spotkań wyzwoliło maksymalna koncentracje i motywacje. O to chodziło.

Finał

Truso Elbląg – KPR Jelenia Góra 14:21

Drugie miejsce przyjmujemy więc z radością, a dodatkowymi bonusami są nagrody indywidualne . Alicja Klarkowska  została najlepszą bramkarką turnieju, natomiast w najlepszej siódemce znalazły się: Dominika Hawryszko i Paulina Romanowicz

Truso Elbląg:

Alicja Klarkowska, Magdalena Gniatkowska, Monika Rychlewska oraz Marta Kalinowska, Marta Michalska, Aleksandra Dudkiewicz, Izabela Kurowska, Dominika Hawryszko, Natalia Gorząch, Dominika Dolegała, Karolina Tchórzewska, Natalia Krystowska, Patrycja Markowska, Wiktoria Żukowska, Paulina Romanowicz

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x