Młodzież Orlika walczyła do końca – MTS nie dogonił Olimpijczyka

W meczu o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej kobiet Orlik Reszel przegrał w Gdyni z rezerwami Vistalu 30:32 (14:16). Okoliczności porażki kontrowersyjne. Oberwator z Elbląga nie dopuścił do gry sześciu zawodniczek z Reszla, które nie miały aktualnych badań lekarskich specjalisty. Tymczasem trenerka zespołu Teresa Doborzyńska zgłosiła wcześniej ten fakt do Pomorskiego Związku – organizatora rozgrywek, informując, że dziewczyny uczące się  w różnych miastach nie zdążą załatwić sprawy w Reszlu,  Otrzymała odpowiedź, że obserwator spotkania na udział zawodniczek  w tym ostatnim meczu  na pewno wyrazi zgodę. Ale nie wyraził i dziewczyny mimo że stawiły się na  meczu (przyjechały za własne pieniądze) nie zagrały ani minuty. MTS Giżycko przegrał w Kowalewie 25:27 (10:16)

Vistal II Gdynia – Orlik Reszel 32:30 (16:14)

Orlik Reszel : Perłowska Aleksandra oraz Stachelek Magdalena-13 Ślązak Aleksandra-5 Pyrczak Aleksandra-5, Subocz Magda-4 ,Olszewska Joanna -2,  Piskosz Dominika-1, Kamińska Paula-0

W tej sytuacji zagrały tylko młode zawodniczki, mieszkające na co dzień w Reszlu (te miały możliwość dopełnić formalności z kartami zdrowia)  i dały z siebie wszystko. Na kilka minut przed końcem nawet prowadziły, ale niestety w ostatnich minutach nie zdołały utrzymać zwycięstwa. Nie było możliwości zmian taktycznych, a zawodniczki będąc cały czas na parkiecie odczuwały ogromne zmęczenie. Brawa jednak za walkę. Bardzo zależało im na zwycięstwie szczególnie w takich okolicznościach. Oczywiście w pełnym składzie reszelanki wygrałyby i to zdecydowanie.

Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie –  MTS Giżycko 27:25 (16:10)

MTS Giżycko: Iwona Augustynowicz oraz Marta Grzeszczyk-7, Aleksandra Bugaj-1, Sylwia Czeska-6, Elżbieta Nowicka-5, Justyna Melnyk-1, Natalia Skwarek-0, Kinga Filipkowska-1, Magda Filipkowska-2, Marlena Gołaś-2.

O porażce MTS-u zadecydowała pierwsza faza meczu. Zespół z Giżycka zmarnował wiele doskonałych sytuacji. Gra nawet była płynna, zawodniczki dochodziły do czystych sytuacji strzeleckich, a pilka nie trafiała do siatki. Rywalki kontrowały i zdobywały przewagę.

Po przerwie MTS rozpoczął pogoń. Doszedł Olimpijczyka na jedna bramkę. Przy stanie 24:23 nie wykorzystaliśmy karnego, przeciwniczki popisały się ripostą i utrzymały dwubramkowy dystans. Mecz był do wygrania, szkoda zmarnowanej szansy.