Mocne odbicie AZS UWM Olsztyn – Skrzydłowi w rolach głównych

Po słabszych ostatnich występach piłkarzy ręcznych AZS UWM Olsztyn obawialiśmy się trochę o ich dyspozycję na finiszu sezonu. Niedzielny mecz z Koroną Koronowo miał dać przynajmniej częściową odpowiedź czy kryzys został już zażegnany. Wysokie zwycięstwo 39:16 (18:9) raczej o tym świadczy, choć na generalne wnioski jeszcze za wcześnie. Najważniejsze, że wygrana wprowadziła więcej spokoju, a strata punktu przez AZS Bydgoszcz stworzyła komfortową sytuacje w tabeli. Spotkanie z Koroną było jednostronnym widowiskiem, w którym znakomicie wypadli skrzydłowi AZS UWM zdobywając w sumie aż 22 bramki. Tak trzymać panowie, bo kontra to najprostsza droga do celu.

AZS UWM Olsztyn – Korona Koronowo 39:16 (18:9)

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-0, Robert Nalewajek-1, Piotr Pstrągowski-2, Patryk Terlecki-0, Maciej Rugień-2, Adam Ziarnicki-6, Szymon Hegier-2, Piotr Wiśniewski-2, Mirosław Ośko-3, Kamil Rykowski-1, Oskar Kempiński-3, Mariusz Pieńkowski-1, Szymon Wierzbicki-7, Radosław Dzieniszewski-9

Od początku zarysowała się duża przewaga gospodarzy, którzy grając agresywnie w obronie przechwycili wiele piłek, co oczywiście kończyło się udanymi kontratakami. Nieźle bronili też obaj bramkarze, dzięki którym też „poszło” wiele szybkich ataków. Duża różnica bramkowa wprowadziła spokój  w poczynania olsztynian, z drugiej strony motywacja gości słabła z minuty na minutę. Po przerwie byli już bardzo łatwym łupem, a bramki padały co chwilę. Zadanie zostało więc wykonane z nadwyżką i mamy nadzieje, że za dwa tygodnie akademicy potwierdzą, że słabsze dni maja już za sobą.