Mocny akord EKS Szczypiorniak Ełk – Wicemistrzostwo III ligi też sie liczy

Mocnym akordem zakończyli sezon w III lidze piłkarze ręczni EKS Szczypiorniak Ełk W ostatnim meczu rozgrywek pokonali we własnej hali rywala zza miedzy MLKS Czarnych Olecko 30:25 (13:13). Tym samy ełczanie zakończyli rywalizacje na drugim miejscu, Czarni na czwartym. Był to debiut obu drużyn w lidze. Być może dołączy niebawem Gołdap.

Pierwsza połowa zaczęła się dobrze dla gospodarzy, którzy prowadzili nawet siedmioma bramkami. Bardzo wysoką skutecznością popisał się skrzydłowy Jakub Karczewski, który bezwzględnie wykorzystywał każdą sytuację wypracowaną przez kolegów.  Goście nie dali za wygraną i wyrównali 13:13. Druga połowa należała do ełczan odskoczyli na 2-3 bramki i utrzymywali taką przewagę przez większą część czasu. Nie wykorzystany karny i nieskuteczność w ataku, wprowadziła nerwowość w drużynie z Olecka. Gospodarze bezpiecznie zakończyli mecz dość wyraźnym zwycięstwem 30:25. W Ełku gościły cheerleaderki z Olecka, które uprzyjemniały kibicom przerwy w meczu.

Skład Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak”:

bramkarze: Paweł Święcicki, Tomasz Mączyński., rozgrywający: Artur Bućko, Przemysław Misztal, Krystian Górski, Maciej Byczkowski., skrzydłowi: Artur Zapolski, Jakub Karczewski, Szymon Strużyna, Kamil Jabłoński,obrotowy: Damian Bekulard, Łukasz Pawlukowski.

Zmagania ligowe będzie można zobaczyć w Ełku od jesieni tego roku, natomiast piłka ręczna będzie gościć w Ełku za sprawą licznych turniejów, które planuje Ełcki Klub Sportowy „Szczypiorniak”. Jeśli ktokolwiek miałby chęć dołączyć do naszej drużyny zapraszamy we wtorki i środy o godz. 19-tej na treningi w hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. św. M.M. Kolbego 11

Instytucje i firmy wspierające EKS Szczypiorniak Ełk

– Urząd Miasta w Ełku, Dom Ełcki Morusiewicz, Ter-Bud Ryszard Górski, Z U-T-H Bogusław Wisowaty, Pawlukowski Czyszczenie

{AdmirorGallery}der11{/AdmirorGallery}

Zdjęcia zrobione na Turnieju Piłki Ręcznej EKS SZCZYPIORNIAK HANDBALL CUP 2012, autorstwa Łukasza Klimowicza.