MP Beach Handball Radom 2013 – Kiepska niedziela , wszystko rozstrzygnie się w Białobrzegach

Trzeci turniej eliminacyjny zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Polski odbywał się w Radomiu i uczestniczyły w nim dwa zespoły olsztyńskie: Fuzja i Orły Kopcysia, które mają realne szanse na zdobycie brązowego medalu. Szanse te zachowały.

Z występu w Radomiu zadowleni moga być Orły, które zajmując 4 miejsce wysunęły się na 3 pozycje w klasyfikacji MP. Fuzja tym razem szósta, choc pólfinał był blisko. O ile w sobotę oba nasze zespoły grały dobrze, o tyle w niedzielę przegrały mecze i to się odbiło w końcowej klasyfikacji.

 

Fuzja była juz praktycznie w półfinale, ale w ostatnim meczu grupowym murowany faworyt Damy Radę Inowrocław przegrał z Petrochemią Płock.Co kierowało zawodnikami z Iniowrocławia? Chcieli trafić na Piotrkowianina (najgroźniejszy rywal do tytułu) już w półfinale, by zdobyć większa przewage punktową nad przeciwnikami. Ofiarą stała się Fuzja, choc trzeba przyznać, że gdyby olsztynianie wcześniej pokonali Koszalin do takich numerów by nie doszło.

Orły Kopcysia wykonały plan, w czym ogromna zasługa Łukasza Zakrety, który w ostatnim meczu eliminacyjnym z Wąbrzeźnem bronil fantastycznie. Przed Kopcysiami otwierała się szansa. Na skutek „kombinacji” Damy Radę rywalem olsztynianian w półfinale była Petrochemia, a to druzyna w zasięgu.

Niedziela nie przyniosła nam sukcesów. Fuzja przegrała mecz o 5 miejsce z Wąbrzeźnem, a Orły Kopsycia najpierw uległy w półfinale Petrochemii , a nastepnie o 3 miejsce Damy Radę. Plan Inowrocławia tez nie powiódł się i juz dziś mozna gratulowac mistrzostwa Piotrkowianinowi.

Po turnieju w Radomiu w klasyfikacji generalnej trzecie są Orły Kopcysia, czwarta Fuzja, a piąte Wąbrzeźno. Różnice sa jednak minimalne i o wszystkim zadecyduje ostatni turniej w Białobrzegach (19-21 lipca)

Wyniki

Fuzja Olsztyn

Maciej Koledziński, Łukasz Szymański, Radosław Dzieniszewski, Marcin Malewski, Marcin Prorok, Sebastian Koledziński, Piotr Pstrągowski, Jakub Siciarz, Łukasz Rogulski, Szymon Wierzbicki

Eliminacje

– Delta Radom 2:0

– Damy Radę Inowrocław 0:2

– BHT Koszalin 1:2

– Petrochemia Płock 2:0

– Beach Boys Warszawa 2:0

Kolejność

1 Petrochemia Płock

2 Damy Radę Inowrocław

3 Fuzja Olsztyn

4 Gwardia Koszalin

5 Beach Boys Warszawa

5 Delta Radom

{AdmirorGallery}kopcysia17{/AdmirorGallery}

Orły Kopcysia

Łukasz Zakreta, Filip Wiejek, Maciej Malinowski, Adam Malina, Bartosz Bonk, Rafał Pedynkowski, Bartosz Idzikowski, Tomasz Łazicki, Tomasz Oczkowski, Paweł Eichler

Eliminacje

– AZS Radom 2:0

– Piotrkowian Piotrków 0:2

– Młodzi Radom 2:0

– Vambresia Wabrzeźno 2:1

Tabela

1 Piotrkowianin

2 Orły Kopcysia

3 Vamresia Wąbrzeźno

4 AZS Radom

5 Młodzi Radom

Niedziela

o 5 miejsce

Fuzja Olsztyn – Vamresia Wabrzeźno 1:2

Półfinały

Petrochemia Plock – Orły Kopcysia 2:0

Piotrkowianin – Damy Radę Inowrocław 2:0

o 3 miejsce

Orły Kopcysia – Damy Radę Inowrocław 0:2

o 1 miejsce

Piotrkowianin – Petrochemia 2:0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x