MTS Giżycko przegrał końcówke w Wąbrzeźnie – A było już pięć bramek do przodu…

Szczypiornistki MTS Giżycko ze spuszczonymi głowami opuszczały boisko po ostatnim gwizdku sędziego. W II-ligowych bojach w Wąbrzeźnie zawsze gralo im się ciężko i zazwyczaj dość wyraźnie przegrywały. Tym razem była wyjątkowa okazja by rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść. Jeszcze na początku drugiej części MTS prowadził różnicą pięciu bramek i kontrolował sytuację. Nagle zespół przestał grać. Mnożyły się błędy i rywalki w mgnieniu oka odrobiły dystans, osiągając kilkubramkową przewagę. Nie oddały jej do końca, zwyciężając 28:23 (12:14)

Vambresia Wąbrzeźno – MTS Giżycko 28:23 (12:14)

MTS Giżycko: Wiktoria Dudziak i Anna Trela oraz Sylwia Czeska-6, Aleksandra Bugaj-1, Adriana Maczyszyn-0, Kinga Filipkowska-6, Angelika Choroszko-0, Marlena Gołaś-0, Magdalena Filipkowska-2, Elżbieta Nowicka-4, Magda Szwaja-2, Daria Kalinowska-2.

Do 40 minuty wszystko układało się znakomicie. Zespół z Giżycka w praktyce realizował swój plan i przynosiło to efekty. Jeszcze w 36 minucie prowadziliśmy 18:13 i nagle gra posypała się jak domek z kart. Bramkarki przestawały bronić, zawodniczki z pola prześcigały się w popełnianiu fatalnych błędów. W ciągu kilkunastu minut MTS z nawiązką stracił wszystko, co przedtem zyskał.

Jeszcze przy niekorzystnym stanie 21:25 zespół z Giżycka wyprowadził cztery kontry, po których zawodniczki miały idealne okazje do zdobycia bramek. Ani jednej nie wykorzystały i znów zostawiły punkty w Wąbrzeźnie.