Na Podlasiu III liga na półmetku – Pechowa końcówka ełczan, Czarni w odwrocie

W sobotę( 13 grudnia) odbyła się ostatnia seria spotkań Podlaskiej III ligi piłkarzy ręcznych. W Siemiatyczach zawodnicy Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak dość pechowo przegrali 29:30 z tamtejszym Towarzystwem Sportowym, tracąc punkt w ostatniej minucie. Czarni Olecko zostali mocno potraktowani przez lidera z Dąbrowy Białostockiej (18:38). Na półmetku góra są szczypiorniści z Podlasia.

MOSiR Siemiatycze – EKS Szczypiorniak Ełk 31:30 (13:13)

EKS Szczypiorniak Ełk: Damian Bekulard (1), Artur Bućko (6), Aleksander Czyż, Kamil Fiedorowicz, KrystianGórski (4), Kamil Jabłoński (4), Jakub Karczewski (9), Przemysław Misztal (3), Szymon Wierzbicki (2), Sebastian Myszczyński, Marcin Lewandowski (GK)

To ełczanie byli faworytem tego meczu, jednak kontuzje podstawowych zawodników: Piotra Pstrągowskiego i Artura Zapolskiego w dużym stopniu ograniczały mozliwości. Na parkiet Szczypiorniak wyszedł inny niż drużyna, która dwa tygodnie temu rozgromiła Czarnych Olecko. Goście byli ospali, niezdecydowani, popełniali wiele błędów w obronie i ataku, co oczywiście wykorzystywali przeciwnicy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:13. Po przerwie nastąpił okres dobrej gry EKS. Po 8 minutach gry, przy wyniku 20:17 dla ełczan wszystko przestało funkcjonować. Do 47 minuty Szczypiorniak rzucił 2 bramki natomiast gospodarze oddali 9 celnych rzutów. Wynik stawał się niebezpieczny. Szczypiorniak podjął walkę i na 30 sekund przed końcem meczu wyrównał na 29:29 i tu swoje trzy grosze dołożyli sędziowie, którzy nie zareagowali na błąd kozłowania zawodnika Siemiatycz, a ten oddał celny rzut. Ostateczny wynik 30:29 na korzyść gospodarzy. Przegrana plasuje drużynę z Ełku na trzecim miejscu w lidze z 4 punktami.: Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Ełk

Czarni Olecko – KS Szczypiorniak Dąbrowa Górnicza 18:38

Bardzo rozdrażnieni porażką z Jaćwingami szczypiorniści z Dąbrowy Białostockiej w Olecku zagrali z duża pasja i nie dali gospodarzom najmniejszych sznas. Wynik mówi wszystko.

1 KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 4 6 115:82

2 MOSiR Siemiatycze 4 6 113:112

3 EKS Szczypiorniak Ełk 4 4 119:113

4 UKS Jaćwingowie Gołdap 4 4 108:110

5 MLKS Czarni Olecko 4 0 99:137