Na szczycie ligi juniorów młodszych – Za gapiostwo trzeba płacić!

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem mecz na szczycie ligi wojewódzkiej juniorów młodszych  w piłce ręcznej Truso I Elbląg – Szczypiorniak I Olsztyn przyniósł na boisku zwycięstwo gościom 33:30 (14:18), ale punkty zainkasują elblążanie. W zespole olsztyńskim zagrał nieuprawniony zawodnik Filip Riemer, który wcześniej w spotkaniu z Truso II otrzymał czerwona kartkę i został odsunięty od dwóch meczów ligowych, Jeden z MTS-em Giżycko odpokutował i teraz  też nie powinien wyjść na parkiet. Stało się inaczej i zgodnie z regulaminem Truso I otrzyma w tym spotkaniu walkower. W efekcie zajmie w rozgrywkach pierwsze miejsce przed Szczypiorniakiem.

Wprawdzie na stronie internetowej klubu olsztyńskiego ukazała się informacja o zawodniku, która mówi o absencji w jednym spotkaniu, ale była to wiadomość błędna

„ Obrotowy Szczypiorniaka Olsztyn Filip Riemer został zawieszony na jeden mecz ligi wojewódzkiej Warmii i Mazur (powodem zawieszenia było obraźliwe krytykowanie pracy sędziów po meczu z MKS Truso Elbląg II, który odbył się 8 grudnia 2011 roku).
Na szczęścia kara obejmuje tylko jeden mecz i kołowy będzie mógł pomóc drużynie w arcyważnym starciu z MKS Truso Elbląg I. Będzie to pierwszy mecz w rundzie rewanżowej.”

Tę wiadomość trzeba niestety potraktować jako dezinformację, a konsekwencje są jasne. Zawsze żałujemy, gdy losy spotkań rozstrzygają się nie na boisku w sportowej walce, a na skutek złamania regulaminu.

Sam mecz był emocjonujący. Do przerwy lepsi byli elblążanie, ale po kilkunastu minutach kontuzji doznał ich wiodący zawodnik Bartosz Krawiec. Losy spotkania odwróciły się i w drugiej części Szczypiorniak z nawiązką odrobił straty. Jak się okazuje bez efektów punktowych , pozostaje tylko satysfakcja ze zwycięstwa na boisku.