Na wyjeździe Startowi znów się nie udało – A do 40 minuty było wspaniale…

W tym sezonie piłkarki ręczne Startu Elbląg u siebie wygrywają, na wyjeździe przegrywają. Na razie ten schemat obowiązuje, choć w niedzielnym meczu w Lubinie mógł nastąpić wyjątek od reguły. Do 40 minuty wszystko układało się pomyślnie i choć Start tracił trochę z przewagi wywalczonej w pierwszej części można było liczyć na korzystny wynik. Niestety przyszło fatalne sześć minut, kiedy lubinianki w krótkich odstępach czasu zdobywały bramki, a nasze dziewczęta nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć. W efekcie elblążanki przegrały 20:24 (11:8), czego można było oczekiwać, ale po cichu liczyliśmy na przełamanie.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Start Elbląg 24:20 (8:11)

Zagłębie Lubin:  Tsvirko, Maliczkiewicz – Byzdra 10, Bader 6, Jelić 4, Załęczna 3, Pałgan 1, Benga, Jochymek, Kobzar, Paluch, Piekarz, Tracz

Start Elbląg: Kordunowska, Dzukiewa, Kędzierska – Wolska 6, Aleksandrowicz 3, Białoszewska 2, Jędrzejczak 2, Matouskova 2, Cekała 1, Szymańska 1, Jałoszewska, Janaczek, Pesel, Karwecka, Kordunowska, Woronko