Nawet Jurand wygrał w Uranii – To juz chyba gwóźdź do trumny…

Przełamania nie było. Wydawało się, że w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy Warmia AndersGooup Spolem przełamie wreszcie fatalna passę, tym bardziej, ze rywalem był w Uranii beniaminek z Ciechanowa. Nic z tego. Mimo dobrego początku olsztynianie zagrali później w „swoim stylu” i ponieśli kolejna porażkę 21:23 (10:12). Na półmetku fazy zasadniczej są zdecydowanym outsiderem superligi piłkarzy ręcznych z jednym zwycięstwem. Nawet biorąc pod uwagę okoliczności związane z kontuzjami, taki wynik jest nie do przyjęcia.

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn – Jurand Ciechanów 21:23 (10:12)

Warmia: Sebastian Sokołowski, Kazimierz Kotliński oraz Pawel Ćwikliński-1, Mateusz Jankowski-2, Mariusz Gujski-8, Jacek Zyśk-0, Bartosz Wuszter-1, Michał Bartczak-1, Sebastian Rumniak-3, Daniel Żółtak-1, Piotr Swat-4, Marcin Malewski-0.

Jurand: Rafał Grzybowski, Marcin Krajewski oraz Oleg Semenom-4, Konrad Rurarz-5, Adrian Piórkowski-5, Michał Prątnicki-5, Tomasz Klinger-1, Tomasz mallesa-2, Mindaugas Tarcijonas-1

Niemoc piłkarzy ręcznych Warmii jest porażająca. Seria porażek mogła zdołować, ale mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy nie grają za czapkę gruszek, tylko za niezłe pieniądze. Mając w składzie ludzi o takich nazwiskach od wielu kolejek są czerwoną latarnią i nie są w stanie wygrać z żadnym ligowym rywalem, nawet teoretycznie najsłabszym.

Wydawało się, że w sobotę nastąpi przełom. Olsztynianie zaczęli od prowadzenia 3:0. Po kwadransie było 7:4. Wystarczyło 10 minut i szybcy goście nie tylko odrobili dystans, ale uzyskali dwubramkową zaliczkę, którą utrzymali do przerwy. W 40 min. ich przewaga wzrosła do czterech trafień i wydawało się, że jest już po wszystkim.

Los jednak się uśmiechnął i dał jeszcze jedna szansę Warmii. Gospodarze wyrównali w ciągu pięciu minut. Na 10 minut przed końcem było jeszcze po 18. W końcówce więcej sił i zdrowego rozsądku zachowali szczypiorniści Juranda, którzy już zupełnie pogrążyli Warmię.

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 27:27 (12:17)
Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn – PBS Jurand Ciechanów 21:23 (10:12)
Vive Targi Kielce – NMC Powen Zabrze 39:27 (16:16)
Miedź Legnica – Nielba Wągrowiec 25:29 (11:15)
MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 23:26 (12:12)
Tauron Stal Mielec – SPR Chrobry Głogów 30:29 (13:14)

1 Vive Targi Kielce  11  11  0  0  411:284  22

2 Orlen Wisła Płock  11  9  1  1  341:282  19