Nic nie zapowiadało horroru – Tomek Maluchnik dorzucił co trzeba

Szczypiorniści zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie I ligi. Inaugurując wysypy przed własna publicznością pokonali po dramatycznej końcówce Grunwald Poznań 26:25 (15:7). Zapowiadało się świętowanie na wiele minut przed końcem, tymczasem doszło do dramatycznej walki na finiszu. Na cale szczęście Tomasz Maluchnik dokładnie  w 59 minucie i 50 sekundzie zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Meble Wójcik Techtrans Elbląg – Grunwald Poznań 26:25 (15:8)

Techtrans: Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-2, Krzysztof Kłosowski-3, Kamil Dukszto-7, Michal Grys-2, Maciej Dawidowski-4, Tomasz Maluchnik-5, Jakub Fonferek-2, Maciej Wasilenko-1, Grzegorz Szczepański-0

Wprawdzie do protokołu wpisanych było 12 zawodników z Elbląga, ale na dobrą sprawę do gry nadawało się ośmiu. Rzucili się na rywali z dużą energią , by zapewnić sobie bezpieczną przewagę. I plan do przerwy zrealizowali. Wydawało się, że siedem bramek wystarczy. Tymczasem po zmianie stron dystans niepokojąco się zmniejszał. W 40 minucie było 19:15, w 50 już tylko 23:20, a w 56 goście doprowadzili do remisu 24:24.. Zaczęła się wojna nerwów. Na minutę przed końcem dalej był remis 25:25. Na szczęście akcję przeprowadzali gospodarze. Tomasz Maluchnik na 10 sekund przed syreną zdobył zwycięskiego gola. Maciej Dawidowski zdążył jeszcze :”zarobić” czerwoną kartkę za przeszkadzanie przy wznowieniu gry, ale trzy punkty zostały w Elblągu.

SMS ZPRP Gdańsk – ZEPTER AZS UW Warszawa 32:33 (16:13)

Gaz-System Pogoń Szczecin – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 28:26 (13:12)

Arot-Astromal Leszno – GSPR Gorzów Wlkp. 32;29 (17:16)

Polski Cukier-Pomezania Malbork – Spójnia Wybrzeże Gdańsk 26:26 (15:13)

Vetrex Sokół Kościerzyna – Orlen Wisła II Płock 30:24 (15:12)

KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg – WKS Grunwald-Allegro Poznań 26:25 (15:8)

1.Vetrex Sokół Kościerzyna  3  3  0  0  90:76  6

2.Gaz-System Pogoń Szczecin  3  3  0  0  78:69  6