Niespodziewana przeprawa Startu z beniaminkiem – Prawie cały czas na styku

Piłkarki ręczne Startu kontynuują dobrą passę, ale pamiętajmy, że na razie grają przed własną publicznością, co jest na pewno dużym atutem. Sobotni mecz miał być teoretycznie najłatwiejszy, a okazał się prawdziwą drogą przez mękę. Podopieczne trenera Cieplińskiego nie mogły sobie poradzić z beniaminkiem z Tczewa, który ani myślał rezygnować i walczył do końca o przynajmniej jeden punkt. Skończyło się wszystko szczęśliwie dla Startu. Elblążanki odniosły ciężko wywalczone zwycięstwo 32:30 (17:16). Ten mecz przekonał, że nie ma łatwych rywali i każdego trzeba traktować bardzo poważnie.

 

Start Elbląg – Sambor Tczew 32:30 (17:16)
 

Start: Dzhukeva, Kędzierska – Matouskova 2, Białoszewska 4, Cekała 4, Wolska 13, Janaczek 3, Jędrzejczyk, Szymańska 1, Aleksandrowicz 4, Klonowska, Karwecka 1, Woronko, Jałoszewska
Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna – Strzałkowska 4, Domnik 10, Szlija, Stanulewicz 4, Lipska 9, Gutkowska 1, K. Skonieczna 1, Tomczyk 1

Juz początek spotkania wskazywał, że nie będzie to dla elblążanek spacerek. Samor grał ambitnie, szybko i skutecznie. W pierwwszej części Start raczej odrabiał straty, a przgrywał juz trzema bramkami. W końcówce udało sie wreszcie wyjśc na prowadzenie. Po zmianie stron wydawało sie, że podopieczne trenera Cieplińskiego wreszcie złapały odpowiedni rytm. Wynik 26:21 w 43 minucie raczej przesądzał sprawę. Nic z tego, tczewianki ani myślały rezygnować. za sprawą Dominik i Szliji sprawiły, że dystans zmalał do jednej bramki. Na szczęście na samym finiszu Start zagrał rozsądnie i zachował, jak sie okazało po przebiegu meczy dwa bardzo cenne punkty.

Fot. oficjalna strona Startu Elbląg  Anna Dembińska

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x