Niezłomne Orły z poważnym problemem – Miasto wycofało się z obietnicy…

Już za tydzień pierwszy turniej sezonu plażowego. Cieszymy się z tego powodu wręcz szalenie. Czeka nas bardzo długa i prawdopodobnie wyniszczająca podróż pociągiem. Do Krakowa udamy się w nieco okrojonym składzie, ale będziemy walczyli jak zwykle do upadłego – tak brzmi ostatni wpis na facebooku piłkarzy ręcznych zespołu BTH Orły Olsztyn, sympatycznych chłopaków, którzy latem realizują swoją pasję.

Od dwóch sezonów Orły zajmują w Mistrzostwach Polski czwarte miejsce. Ta dyscyplina cieszy się w Polsce z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, jest bowiem niezwykle widowiskowa, a dla wielu zawodników stanowi wręcz wymarzone uzupełnienie rozgrywek halowych. Wydawałoby się, że na Warmii i Mazurach, szczególnie w stolicy regionu, powinna znaleźć sprzymierzeńców. Przecież będąc w sercu Krainy Tysiąca Jezior aż prosi się by promować takie właśnie dyscypliny. Tym bardziej, że zawodnicy w przeciwieństwie do innych sportowców nie wysuwają żadnych roszczeń, mają tylko jedną prośbę.

Ale o tym w liście przesłanym do redakcji przez prezesa Stowarzyszenia Pilki Ręcznej Orły Olsztyn Tomasza Oczkowskiego. Oto jego treść

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Orły Olsztyn, którego zaszczyt mam być prezesem ma poważny problem, którego nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać. Nie mamy gdzie trenować. Nie mamy boiska do piłki ręcznej plażowej. Miasto Olsztyn kompletnie ignoruje nasze prośby zasłaniając się znikomym zapotrzebowaniem na tego typu obiekt w Olsztynie. Zostaliśmy zapewnieni, niestety tylko ustnie, przed rozpoczęciem budowy Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, że obiekt spełniający nasze oczekiwania powstanie. Stało się inaczej. W miejscu, w którym miało znajdować się boisko powstaną kolejne boiska do siatkówki plażowej.

Rozumiemy, że siatkówka w Olszynie jest bardzo popularna. Rozumiemy również, że boiska do siatkówki są potrzebne. Nie rozumiemy tylko dlaczego naszą dyscyplinę oraz nas traktuje się w ten sposób. Czy w Olsztynie naprawdę nie można wygospodarować kilkudziesięciu metrów kwadratowych?

{AdmirorGallery}bth58{/AdmirorGallery}

Skoro kiedyś się powiedziało „a” wypada obietnicy dotrzymać, tym bardziej, że mamy do czynienia z zespołem walczącym o medal Mistrzostw Polski, w którym są również reprezentanci kraju. A przede wszystkim są to ludzie z ogromną pasją, którzy wywodzą się z różnych ekip, ale połączyło ich wspólne zainteresowanie i reprezentując Olsztyn dają z siebie ile mogą, a nawet więcej. W całym tego słowa znaczeniu, bowiem chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi, których beach handball też zafascynował może nie tyle wymiarze wyczynowym, co rekreacyjnym. Nie kwestionując większej na razie popularności siatkówki plażowej, warto stworzyć alternatywę, proponując w Centrum Rekreacyjnym nad jeziorem Ukiel inną formę czynnego wypoczynku. Różnorodność ofert jest przecież dodatkowym atutem. Warto to jeszcze raz przemyśleć i znaleźć również miejsce piłkarzom ręcznym zarówno tych z Orła, jak i zwyczajnym, którzy wolą biegać z piłką niż ją odbijać.

A jak przygotowują się do sezonu zawodnicy BHT Orły Olsztyn widać na zdjęciach. Zamiast w naturalnych warunkach na plaży – w środku osiedla.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Piłka ręczna sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x