Nowy rozdział olsztyńskiej Warmii? – Powrót do sprawdzonych wartości

1 sierpnia to data, która być może rozpocznie nowy rozdział w historii olsztyńskiej piłki ręcznej. Właśnie tego dnia na pierwszym treningu spotkał się zespół Warmii, który w połowie września zainauguruje rozgrywki I ligi. Po spadku z superligi w drużynie zaszły gruntowne zmiany. Ze starego składu zostali tylko: Wojciech Boniecki, Marcin Malewski, Mateusz Kopyciński, Tomasz Garbacewicz, Jacek Zyśk i Tomasz Wuszter, który ma pełnić funkcje grającego menedżera. Kadrę uzupełniono olsztyńskimi II-ligowcami z AZS UWM i Szczypiorniaka oraz kilkoma zawodnikami spoza regionu. Wracamy więc do koncepcji, która przed laty przynosiła nam tyle entuzjazmu i radości.

 

 Na optymizm oczywiście jeszcze za wcześnie. Olsztyńską ekipę czeka trudna walka o utrzymanie się na zapleczu superligi. Nie łudźmy się, I liga stawia bardzo duże wymagania, a nasz team jest w fazie tworzenia. Potrzeba czasu by powstał tu kolektyw z prawdziwego zdarzenia i w to muszą zaangażować się wszyscy. Ogromna rola spada na najbardziej doświadczonych zawodników, a młodzi powinni przejść kurs przyśpieszonej edukacji sportowej. Najważniejsze, by wszystkich połączył wspólny cel. Musimy być na początku tolerancyjni i cierpliwi, ale z drugiej strony wymagamy od zawodników maksymalnego zaangażowania.

Pierwszy trening poprzedziło spotkanie nowym prezesem Stanisławem Tunkiewiczem i osoby odpowiedzialne za sprawy organizacyjne w klubie: dyrektorem Leszkiem Dublaszewskim i menedżerem Bartoszem Wuszterem. Po krótkiej rozmowie, wszyscy ubrani w jednakowe koszulki z logo Społem przystąpili do zajęć, które prowadzili trenerzy: Krzysztof Maciejewski i Karol Adamowicz.

 Zespół trenować będzie w Olsztynie, pod koniec sierpnia rozegra mecze kontrolne weźmie udział w turnieju w Elblągu, gdzie spotka się z ligowymi przeciwnikami. Wtedy będzie można wstępnie ocenić możliwości zespołu. A na razie życzymy owocnej pracy i przede wszystkim zdrowia podczas przygotowań.

 Kadra Warmii :

Bramkarze: Wojciech Boniecki (25 lat), Mateusz Gawryś (21, wzrost: 187 cm, poprzedni klub AZS UWM), Maciej Koledziński (24,181, AZS UWM)

Rozgrywający: Paweł Deptuła (19, 186, Szczypiorniak), Tomasz Garbacewicz (25), Oskar Kempiński (25, 190, AZS UWM), Mateusz Kostrzewa (26, 170, Gwardia Opole), Łukasz Kowalczyk (23, 196, AZS UWM), Karol Królik (29, 197, Pogoń Szczecin), Jacek Zyśk (33)

Skrzydłowi: Radosław Dzieniszewski (23, 177, AZS UWM), Arkadiusz Galewski (24, 186, Szczypiorno Kalisz), Mateusz Kopyciński (24), Marcin Malewski (30)

Obrotowi: Bartosz Wuszter (35), Szymon Hegier (25, 194, AZS UWM).

{AdmirorGallery}12.08.01-urania{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x