Nowy trener na razie nie pomógł – Spóźniony finisz Warmii Energa

Piłkarze ręczni Warmiii Energa przegrali w sobotę (20 listopada) bardzo ważny mecz w I lidze centralnej z zespołem MLKS Zagłębie ZLO 14 Sosnowiec 30:32 (11:19). Było to spotkanie z cyklu tych za sześć punktów. Po ostatnim zwycięstwie w Grudziądzu wydawało się, że drużyna Warmii odżyła i pójdzie za ciosem, bo przecież z rywalami dolnych rejonów tabeli trzeba u siebie wygrywać. Niestety gospodarze zagrali słabo, a nowy trener Igor Stankiewicz ma o czym myśleć.

Warmia Energa Olsztyn – MLKS Zagłębie ZLO 14 Sosnowiec 30:32 (11:19)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Krystian Matusiak, Cezary Kaczmarczyk,Dawid Reichel-3, Marcin Laskowski-2, Adrian Chełmiński, Damian Didyk, Adam Konkel-2, Mateusz Kopyciński, Michał Sikorski, Jakub Zemełka-3, Jakub Kozłowski-1, Michał Klapka-2, Adrian Gruszczyński-3, Marcin Malewski -14

Pierwsze fragmenty były wyrównane, ale tego można było się spodziewać. W 10 minucie notowaliśmy remis 5:5. Od tego momentu zarysowała się jednak przewaga gości, którzy zdając sobie sprawę z wagi tego spotkania byli bardzo skoncentrowani i wykorzystywali każdy błąd gospodarzy. A tych niestety nie brakowało. W 20 minucie sosnowiczanie odskoczyli na trzy trafienia (12:9), ale był to dopiero początek fatalnej passy Warmii. W końcówce tej części gry olsztynianie pogubili się zupełnie. Do tego stopnia, że goście schodzili na przerwę przy wyniku 19:11. To była ogromna strata, właściwie nie do odrobienia na tym poziomie rozgrywek.

Po przerwie nic nie zapowiadało zwrotu sytuacji. Goście nadal kontrolowali przebieg gry. Na kwadrans przed końcem prowadzili 27:20, a my czekaliśmy na cud. I taki w pewnym sensie nastąpił, bowiem warmiacy zerwali się do ataku i w 56 minucie zredukowali stratę do dwóch bramek (28:30). Ale nie zdołali dopaść przeciwnika. Goście w końcówce zachowali zimną krew i utrzymali zwycięstwo, na które zresztą w pełni zasłużyli. Cieszyli się ogromnie, bowiem ta wygrana wyraźnie poprawiła ich sytuację.

Gospodarze znów zagrali bardzo nerwowo. Presja ich przygniatała, ale przecież to dotyka wszystkich i z tym trzeba się oswoić. Prawie połowę z 30 bramek zdobył Marcin Malewski, Dziesięć z nich to wykorzystane rzuty karne. Pomylił się tylko raz. Dorobek jego młodszych kolegów jest mizerny.

MKS Padwa Zamość – MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica 30 : 28 ( 15 : 15 )

KPR Legionowo – MKS Grudziądz 34 : 27 ( 18 : 16 )

Budnex Stal Gorzów – SPR GKS Autoinwest Żukowo 28 : 28 ( 15 : 14 ) karne 5:4

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 30 : 32 ( 11 : 19 )

WKS Śląsk Wrocła – AZS AWF Biała Podlaska 28 : 36 ( 16 : 21 )