O Puchar Burmistrza Kościerzyny – Miły akcent na zakończenie

W Kościerzyniekończy  się dwudniowy turniej piłki ręcznej mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna, w którym udzial biorą I-ligowe zespoły: UKS KAR-DO Gdynia, SPR Polski Cukier Pomezania Malbork, Wójcik Meble Elbląg oraz gospodarze – KS Vetrex Sokół Kościerzyna. Szczypiorniści Elbląga narzucili ostre tempo. W dwumeczu z Warmią Olsztyn znów konfrontują swe możliwości z przeciwnikami z rozgrywek mistrzowskich. W premierowym meczu przegrali z gospodarzami 28:30 (12:12), a następnie z Pomezanią Malbork 24:31 (11:13), w niedzielę pokonali Kar-Do Gdynia 27:25 (14:14). Za najlepszego zawodnika w zespole z Elblaga uznano Leszka Michałówa.

 

Vetrex Sokół Kościerzyna – Wójcik Meble Elbląg 30:28 (12:12)

Wójcik Meble Elbląg: Marek Wróbel, Henryk Rycharski, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-3, Mirosław Ośko-7, Kamil Dukszto-3, Michał Gryz-4, Damian Spychalski-2, Maciej dawidowski-3, Robert Długosz-0, Łukasz Lewandowski-0, Kamil Grablewski-1, Tomasz Maluchnik-1, Grzegorz Szczepański-4, Jakub Lipczyński-0.

Elblążanie rozpoczęli znakomicie od prowadzenie 4:0 i gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania dopiero tuż przed przerwą. W drugiej części trwała zacięta walka, wynik długo oscylował wokół remisu. O porażce zespołu Wójcik Meble zadecydowało w dużej mierze podwójne wykluczenie. Szczypiorniści z Kościerzyny w końcówce pilnowali zwycięstwa, a sędziowie im w tym nie przeszkadzali. W zespole elbląskim zabrakło Damiana Malandy i Jakuba Fonferka. Całą pierwszą polowe bronił Marek Wróbel, po przerwie na zmianę Henryk Rycharski i Jacek Krawczyk. Niebawem kolejny mecz z Pomezanią Malbork.

Wójcik Meble Elbląg – Pomezania Malbork 24:31 (11:13)

Wójcik Meble Elbląg: Marek Wróbel-1, Henryk Rycharski, Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów-3, Mirosław Ośko-4, Kamil Dukszto-1, Michał Gryz-2, Damian Spychalski-0, Maciej Dawidowski-1, Robert Długosz-2, Łukasz Lewandowski-0, Kamil Grablewski-1, Tomasz Maluchnik-1, Grzegorz Szczepański-5, Jakub Lipczyński-3, Adam Nowakowski-0.

Do 50 minuty rywale prowadzili minimalnie. Kilka strat spowodowało serię kontr przeciwników, stąd dość wysoka porażka. Najważniejsze, że wszyscy grali i obyło się bez urazów. W niedziele ostatni mecz z beniaminkiem z Gdyni

Wójcik Meble Elbląg – Kar-Do Gdynia 27:25 (14:14)

Wójcik Meble Elbląg: Marek Wróbel oraz Leszek Michałów-6, Mirosław Ośko-4, Kamil Dukszto-1, Michał Gryz-5, Damian Spychalski-1, Maciej Dawidowski-3, Robert Długosz-0, Łukasz Lewandowski-0, Kamil Grablewski-0, Tomasz Maluchnik-4, Grzegorz Szczepański-0, Jakub Liopczyński-3, Adam Nowakowski-0

Przebieg tego spotkania był kolejnym dowodem na to, że stawka uczestników jest bardzo wyrównana i tego trzeba się spodziewać w rozgrywkach ligowych. O zwycięstwach będą decydować niuanse: większa wola walki, trochę szczęścia, koncentracja. Elblążanie zagrali dobrze, byli wypoczęci i to od razu wpłynęło na ich grę. W końcówce prowadzili różnicą trzech bramek i w końcówce utrzymali wygraną.

W sumie bardzo pożyteczny sprawdzian, możliwość konfrontacji sił z ligowymi przeciwnikami, ocena możliwości. Nie jest źle. Zespół zakończył butniej bez urazów. Niebawem dołącza do kolegów Damian Malandy i Jakub Fonferek – ważne postaci, co powinno jeszcze bardziej skonsolidować drużynę

Inne wyniki

 Kar-Do Gdynia – Pomezania Malbork 31:28

Kar-Do Gdynia -Sokół Kościerzyna 29:28

Pomezania Malbork – Sokół Kościerzyna 27:23

Kolejność

1 KAr-Do Gdynia

2 Pomezania Malbork

3 Sokół Kościerzyna

4 Wójcik Meble Elbląg

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x