O Puchar Prezydenta Płocka – Truso na pudle

W Płocku zakończył się  się doroczny turniej piłki ręcznej juniorów młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Płock. Wystąpił m. in. zespół Truso I Elbląg trenera Zygmunta Narbuntowicza. W pierwszym dniu turnieju elblążanie rozegrali spotkanie z zespołem Kasztelana Sierpc i odnieśli zwycięstwo 17:13 (8:8). W drugim dniu elblążanie rozegrali dwa kolejne mecze eliminacyjne: przegrali z Vive Kielce 17:30, pokonali Kusego II Szczecin  25:13 i awansowali do półfinału. Tu jednak przegrali z gospodarzami 10:21.W piatek pokonali kadrę woj. kujawsko-pomorskiego 35:27  i zajęli trzecie miejsce w turnieju.

I dzień

W inauguracyjnym spotkaniu Truso pokonało Kasztelana Sierpc 17:13(8:8)

Po meczu trener Narbuntowicz powiedział:

– W pierwszej połowie toczyła się wyrównana walka, zdobyliśmy nawet prowadzenie , które kontrolowaliśmy do stanu 8:5, od tego momentu spotkania inicjatywę przejął Sierpc i doprowadził do remisu. Po przerwie opanowaliśmy sytuację i powoli zwiększaliśmy przewagę. Wyróżniającymi się postaciami zespołu w tym meczu byli Marcin Rentflejsz i Adam Bednarek. W drugim dniu turnieju walczymy z zespołami Vive Kielce i Kusy II Szczecin.

Skład zespołu:

Paweł Broda, Ariel Wiśniewski- Maciej Grzybek, Bartosz Rusznicki,Sławomir Antkowiak-1, Piotr Sobczyński, Marcin Rentflejsz-6,Mateusz Cywiński, Krystian Świerczek-3,Patryk Sielski, Adam Bednarek-4,Kamil Chudziński, Bartosz Krawiec-3.
W drugim spotkaniu grupy Vive Kielce pokonało zespół Kusy II Szczecin 25:10

II dzień

W drugim dniu zmagań grupowych młodych piłkarzy ręcznych w Płocku zespół Truso I Elbląg grał ze zmiennym szczęściem.W pierwszym porannym meczu na drodze elblążan stanął zespół Vive Kielce. Mecz zakończył się wynikiem 30:17 / 16:7/ dla kielczan. Zespół w tym spotkaniu wystąpił osłabiony brakiem Adama Bednarka / problemy ze stawem skokowym/ ,którego szkoleniowiec zespołu oszczędzał na popołudniowe spotkanie z Kusym Szczecin. Przewaga zespołu z Kielc ani razu nie była zagrożona o czym świadczy wynik spotkania. Bramki w tym meczu dla MKS Truso rzucali: Grzybek-1, Antkowiak-1, Sobczynski-1,Rentflejsz-3, Cywinski-1,Świerczek-4, Chudzinski-2, Stańczuk-2, Krawiec-2.

W spotkaniu popołudniowym elblążanie pokonali Kusego II Szczecin 25:13 /10:7/ i awansowali do półfinału turnieju z drugiego miejsca w grupie. Przebieg meczu był pod pełną kontrolą Truso. Tylko w pierwszej połowie szczecinianie stawiali opór. W drugiej odsłonie po dobrej grze w obronie i szybko wyprowadzanych kontratakach nasi piłkarze ręczni zapewnili sobie zwycięstwo. Na pochwałę zasługują bramkarze Paweł Broda i Ariel Wiśniewski którzy raz po raz popisywali się udanymi interwencjami. W 15 min. meczu lekkiego urazu doznał Bartosz Krawiec, ale jak uzyskaliśmy informacje na wieczorne spotkanie półfinałowe z SKF Wisła Płock będzie przygotowany do gry.
Bramki dla Truso zdobyli: Grzybek-1, Rusznicki-1, Antkowiak-1, Sobczyński-1, Rentflejsz-9, Cywinski-2, Świerczek-6, Bednarek-3, Chudzinski-2.

W pierwszym rozegranym meczu półfinałowym kieleckie Vive pokonało Kadrę województwa kujawsko-pomorskiego 26:13 /13:3/.
W drugim półfinale juniorzy młodsi Truso I Elbląg nie sprostali Wiśle Płock i ulegli rówieśnikom 10:21. Zawodnicy podjęli walkę tylko w pierwszej połowie, którą gospodarze wygrali 12:9. Druga połowa to festiwal nieskuteczności i bardzo słabej gry w obronie. Tylko dzięki bramkarzowi Pawłowi Brodzie zespół nie przegrał większą różnicą bramek. Dla zespołu Truso punktowali zawodnicy: Sobczynski-1, Świerczek-3, Rentflejsz-2,Broda-1, Cywiński-2, Stańczuk-1,Stańczuk-1.
W piątek młodzi piłkarze ręczni zagrają o 3 miejsce w turnieju z Kadrą województwa kujawsko-pomorskiego.

Wygrana w małym finale

W małym finale zawodnicy TRUSO I ELBLĄG pokonali rówieśników z Kadry województwa kujawsko-pomorskiego 35:25 / 20:12 /. Elblążanie przełamali niemoc strzelecką z spotkania półfinałowego i przez całe spotkanie kontrolowali wynik. Wyśmienitą dyspozycję strzelecką pokazali Marcin Rentflejsz i Adam Bednarek którzy zdobyli po 11 bramek. Ponadto dla Truso punktowali Antkowiak-1,Cywiński-2 Sobczyński-3, Świerczek-4, Krawiec-3. Dobra dyspozycja zawodników z pola i wyśmienite popisy bramkarzy Pawła Brody i Ariela Wiśniewskiego przyniosły sukces młodym szczypiornistom z Elbląga. Gratulujemy sukcesu!

W finale turnieju Wisła Płock wygrała z Vive Kielce 35:27