Odmieniony Techtrans – Dopadli ich na finiszu

Po fatalnym początku piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg zadziwiają skutecznością. Przed tygodniem odprawili z kwitkiem bardzo mocne rezerwy Wisły Płock, a w sobotę (20 stycznia) odnieśli nie mniej cenne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z AZS Politechniką Warszawską 27:25 (14:15). Elblążanie przegrywali prawie cały mecz, ale ani przez chwile nie zwątpili, że mogą dogonić rywali. I dogonili ich w 57 min, a potem zdobyli zwycięskie bramki.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-4, Mirosław Osko-2, Grzegorz Perwenis-5, Michał Gryz-0, Maciej Dawidowski-0, Tomasz Kwiatkowski-2, Maciej Wasilenko-1, Piotr Sadowski-0, Tomasz Maluchnik-3, Jakub Fonferek-3, Grzegorz Szczepański-5, Damian Malandy-2,

W 52 minucie gospodarze prowadzili 23:19 i wydawało się, że wynik jest bezpieczny. Ale wówczas szczypiorniści Techtransu wykorzystali moment przestoju rywali. W 55 min, było już tylko 24:22, a w trzy minuty później goście po raz pierwszy objęli prowadzenie 25:24. AZS wyrównał , ale była to ostatnia bramka warszawiaków w tym meczu. Dwa celne rzuty Tomasza Maluchnika i Grzegorza Perwenisa przesądziły sprawę. Trzeba przyznać, że rezultat jest sporą, ale jakże miłą niespodzianką.

Widać rękę trenera Ludwika Fonferka, który ułożył grę zespołu, a przede wszystkim zawodnicy uwierzyli w swoje możliwości. Nawet w trudnych sytuacjach potrafią znaleźć skuteczną receptę na przeciwników.

Orlen Wisła II Płock – KS Vetrex Sokół Kościerzyna 32:30 (14:14)

Metalbark AZS UKW Bydgoszcz – WKS Grunwald-Allegro Poznań  27:35 (13:16)

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – KU AZS UZ Zielona Góra 31:27 (16:17)

KU AZS PW Warszawa – KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 25:27 (14:13)

Gaz-System Pogoń Szczecin – MKS Jurand Ciechanów  29:23 (13;11)

NLO SMS ZPRP Gdańsk – KS AZS AWF Warszawa 36:39 (17:18)

1.Orlen Wisła II Płock   13   10   1    2    419:374   21

2.MKS Jurand Ciechanów   13   10   0   3   444:373   20