Odszedł trener Edward Strząbała – Wtedy Warmia grała najlepiej

W wieku 74 lat zmarł w poniedziałek (7 maja) Edward Strząbała, jeden z najbardziej doświadczonych polskich trenerów piłki ręcznej. Był członkiem Rady Trenerów ZPRP, współpracował z wieloma szkoleniowcami kadry narodowej. Pracował też w Olsztynie i pod jego kierunkiem zespół Warmii miał bodaj najlepszy okres gry w ekstraklasie. Na mecze przychodziły tłumy, bo Trener potrafił zawodników nauczyć nie tylko taktyki, ale wykrzesać z ich maksimum ambicji i zaangażowania.

 

Do największych sukcesów Edwarda Strząbały należy zaliczyć dwa mistrzostwa Polski zdobyte w Kielcach, z Iskrą i Koroną, mistrzostwo i Puchar Polski ze Śląskiem Wrocław. Z zagranicznych osiągnięć warto wspomnieć  o wygraniu Pucharu Afryki z egipską drużyną Nady El-Ahly Kair, a także sięgnięcie z zespołem Ali-Ahli Manama z Bahrajnu po Puchar Puchar Zatoki Perskiej.

Poznaliśmy Go przede wszystkim jako wielkiego entuzjastę sportu, który ze swadą opowiadał o swoich doświadczeniach. Można było Go słuchać godzinami.

Tradycje sportowe Edwarda Strząbały kontynuuje jego syn Tomasz, obecnie asystent Bogdana Wenty w Vive Targach Kielce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x