OOM Łódzkie Wieluń 2021 – Warmińsko-Mazurskie na 6 miejscu

Fot. Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej
W Wieluniu zakończyła się w piątek (2 lipca)  Ogólnopolska Olimpia Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji w dwóch grupach przystąpiło osiem drużyn. W decydującej rozgrywce uczestniczyły szczypiornistki Warmińsko-Mazurskiego, które poniosły w grupie trzy porażki i grały strefie 5/8. W czwartek pokonały Śląsk 33:24, a w piątek w spotkaniu o piąte miejsce przegrały z Mazowszem 18:29 zajmując ostatecznie szóste miejsce w turnieju.

Wyniki

Wtorek (29czerwca)

Mazowiecki – Małopolskie 15:19

Dolnośląskie – Warmińsko-Mazurskie 28:16

Dolnośląskie – Małopolskie 24:20 (17:8)

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 18:26 (9:14)

Warmińsko-Mazurskie:Magda Krauklis, Oliwia Mikulewicz-2, Angelika Lipińska, Oliwia Siedlecka, Klaudia Iwanicka, Gabriela Muskała-4, Oliwia Sobczak-1, Zofia Szudra-Roszko, Dominika Żukowska-1 Zuzanna Górska, Dominika Kosakowska, Nikola Jurek-8, Maja Jeglińska-2

Początek był nawet udany. W 7 minucie szczypiornistki Warmii i Mazur prowadziły 5:3, po kwadransie było 8:8. Końcówka tej części okazała się fatalna. Rywalki odskoczyły na pięć trafień, a po przerwie kontrolowały sytuacje i wygrały pewnie.

Środa (30 czerwca)

Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 9:19 (3:9)

Dolnośląskie – Mazowieckie 19:16

Kolejność

1 Dolnośląskie

2 Małopolskie

3 Mazowieckie

4 Warmińsko-Mazurskie

Czwartek (1 lipca)

Strefa 5/8

Warmińsko-Mazurskie – Śląskie 33:24 (16:11)

Warmińsko-Mazurskie: Magda Krauklis, Zuzanna Górska, Oliwia Mikulewicz-1, Angelika Lipińska, Oliwia Siedlecka-3, Klaudia Iwanicka, Gabriela Muskała-10, Oliwia Sobczak-1, Zofia Szudra-Roszko-3, Dominika Żukowska Dominika Kosakowska-1, Nikola Jurek-12, Maja Jeglińska-2 , Maja Zawadka, Patrycja Flis

Dziewczęta z Warmii i Mazur po nieudanych meczach grupowych wyszły w czwartek na boisko jakby odmienione. Trener rywalek stwierdził, że mają ogień w oczach i to się potwierdziło. Zagrały z wielkim sercem i od początku dyktowały warunki gry. Po zmianie stron przewaga sięgała 14 trafień, i można było dać pograć wszystkim zawodniczkom. Lepiej późno niż wcale, ale wynik ze Śląskiem świadczy też o możliwościach naszej reprezentacji, która powinna uwierzyć, że drzemie w niej potencjał.

Piątek (2 lipca)

o 5 miejsce

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 18:29 (11:16)

Warmińsko-Mazurskie: Magda Krauklis, Zuzanna Górska, Oliwia Mikulewicz, Angelika Lipińska, Oliwia Siedlecka-2, Klaudia Iwanicka, Gabriela Muskała-3, Oliwia Sobczak, Zofia Szudra-Roszko-1, Dominika Żukowska-1, Dominika Kosakowska, Nikola Jurek-9, Maja Jeglińska-2 , Maja Zawadka, Patrycja Flis

Rywalki okazały się w tym spotkaniu dużo lepsze. Już w pierwszej połowie uzyskały przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń. Warmińsko- Mazurskie zajęło szóste miejsce, co mimo wszystko jest sukcesem. Awans do ósemki stanowił dużą niespodziankę, a jeden wygrany mecz w finałach dał nam lokatę w czołowej szóstce.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Piłka ręczna sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x