OOM Małopolska 2012 – Chłopcy wygrali z Pomorzem i jadą na finały

W Sierpcu (dziewczęta) i w Białymstoku (chłopcy) walczyli o awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2012.  Rywalami były reprezentacje województw: podlaskiego, mazowieckiego i podlaskiego.  Po dwie najlepsze drużyny uzyskały kwalifikacje. Bardzo miłą niespodziankę sprawili chłopcy, którzy w niedzielę w decydującym meczu pokonali Pomorze 28:20 i wraz z Mazowszem zagrają w turnieju finałowym. Nie powiodło sie niestety dziewczętom, które zajęły 3 miejsce. Przegrały w niedzielę z Pomorzem 16:30, choć w 39 min prowadziły jedną bramką. Aż się wierzyć nie chce.

 

Turniej juniorów młodszych

Białystok

Skład Warmii i Mazur w tym turnieju:

Aleksander Kondracki (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Piotr Baran (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Wiktor Żochowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Adam Jakubowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Patryk Grzyb (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Maciej Pieczul (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Radosław Bekier (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Jakub Bieńkowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Patryk Leszczyński UKS Szczypiorniak Olsztyn), Piotr Karpiński (MTS Giżycko), Franciszek Omak (MTS Giżycko) , Norbert Choroszko )MTS Giżycko),Oskar Siwko (MKS Truso Elbląg), Sebastian Ram (MKS Truso Elbląg).

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 30:22 (14:16)

Bramki: Aleksander Kondracki-9. Wiktor Żochowski-5, Patryk Grzyb-5, Norbert Choroszko-3, Franciszek Omak-3, Radosław Bekier-3, Adam Jakubowski-1, Maciej Pieczul-1

W pierwszej części nasza drużyna zagrała słabiej, ale można to tłumaczyć długa podróżą i znużeniem. Po przerwie szczypiorniści Warmii i Mazur wypadli o klasę lepiej. Błyskawicznie odrobili straty, potem uzyskali wyraźna przewagę. Zaimponowali zwłaszcza w obronie tracąc w drugiej połowie zaledwie sześć bramek. Tego zwycięstwa można było się spodziewać. Faworytem wydaje się być Mazowsze, z którym zagramy w sobotę. Większych szans należy upatrywać w spotkaniu z Pomorzem, z którym od czasu do czasu nawiązujemy walkę i najprawdopodobniej niedzielny mecz zadecyduje. W drugim meczu Mazowsze wygrało z Pomorzem 30:27

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 18:37 (8:22)

Mecz do jednej bramki. Miażdżąca przewaga rywali, którzy tym zwycięstwem zapewnili sobie awans. My o przepustke zagramy w niedzielę z Pomorzem. Po dotychczasowym przebiegu turnieju  nasuwa się wniosek. szanse mamy niewielkie, ale w sporcie cuda się zdarzają. W innym meczu Pomorze wygrało z Podlasiem 44:22.

III dzień

Warmińsko-Mazurskie-Pomorskie 28:20 (14:11)

Bramki: Wiktor Żochowski-8, Aleksander Kondracki-7, Piotr Baran-7, Patryk Grzyb-5, Maciej Pieczul-1

W najważniejszym momencie reprezentaci Warmii i Mazur rozegrali najlepsze spotkaniie od chwili powstania tej druzyny. Maksymalna koncentracja, dobra obrona i skuteczność – te atuty przesądziły o niespodziewanym zwycięstwie nad Pomorzem, które dało nam awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najważniejsze, że w tym spotkaniu nie było chwili przestoju. Chlopcy pilnowali przewagi jak oka w głowie, a w drugiej części jeszcze zwiększyli dystans. Cieszymy sie bardzo, bo przecież w najmłodszuch kategoriach nie odnosilismy ostatnio sukcesów. Nie będziemy wystawiać indywidualnych ocen. Sukces odniósł zespół i jego trenerzy: Tomasz Kisielewski i Konstanty Targoński.w innym meczu Mazowsze wygrało z Podlasiem 39:18.

Tabela

1 Mazowieckie  3  6

2 Warmińsko-Mazurskie 3  4

3 Pomorskie  3  2

4 Podlaskie 2   0

{AdmirorGallery}podla23{/AdmirorGallery}

Turniej juniorek młodszych

Sierpc

Warmia i Mazury

Alicja Klarkowska (Truso Elbląg), Karolina Świercz (Omega Mrągowo), Emilia Bałdyga (Omega Mrągowo), Wiktoria Żukowska (Truso Elbląg), Paulina Romanowicz (Truso Elbląg), Natalia Krysztowska (Truso Elbląg), Patrycja Markowska (Truso Elbląg), Karolina Bajraszewska (Truso Elbląg), Dominika Dolegała (Truso Elbląg), Dominika Jurkiewicz (Omega Mrągowo), Natalia Gorząch (Truso Elbląg), Dominika Hawryszko (Truso Elbląg), Maria Michalska (Truso Elbląg), Karolina Tchórzewska (Truso Elbląg), Izabela Kurowska (Truso Elbląg), Julita Hinz (Omega Mrągowo

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 29:23 (12:9)

Bramki: Emilia Bałdyga-6, Paulina Romanowicz-6, Natalia Gorząch-2, Maria Michalska-3, Wiktoria Żukowska-2, Natalia Krysztowska-4, Patrycja Markowska-3, Karolina Bajraszewska-1, Dominka Hawryszko-2

Pewne zwycięstwo na inaugurację turnieju. Zespół Warmii i Mazur kontrolował sytuacje na boisku nie angażując wszystkich sił, bowiem perpektywie są bardzo ciężkie mecze. Plan zostal wykonany i to najważniejsze. W drugim meczu Mazowsze przegrało z Pomorzem 20:25

II  dzień

Warmińsko-Mazurskie – Mazowieckie 18:20 (4:11)

Bramki: Emilia Bałdyga-4, Paulina Romanowicz-3, Dominika Dolegała-2, Natalia Gorząch-2, Maria Michalska-4, Karolina Tchórzewska-3

O wyniku meczu zadecydowała końcówka pierwszej części. W 15 min. było 4:3 , a do przerwy nasze zawodniczki nie zdobyły już bramki tracąc aż osiem. Później goniły rywalki i były bliskie celu. Już w 47 min. przewaga Mazowsza stopniała do dwóch trafień, a my zmarnowaliśmy stuprocentowa sytuację. Przeciwniczki zdołały utrzymać zwycięstwo, choć nawet przy tak niekorzystnym przebiegu gry była szansa chociaż na remis. Słaba skuteczność i spora liczba błędów własnych – to elementu, które przesądziły o rezultacie. W niedziele mecz o wszystko z Pomorzem. Nie jesteśmy faworytem. W drugim spotkaniu Pomorze pokonało Podlasie 49:18.

III dzień

Warmińsko-Mazurskie – Pomorskie 16:30 (11:12)

Bramki: Emilia Bałdyga-2, Paulina Romanowicz-8, Wiktoria Żukowska-1, Karolina Bajraszewska-2, Natalia Gorząch-2, Maria Michalska-1

Faworytkami były reprezentantki Pomorza, ale w wielu sparingach podopieczne trenera Ringwelskiego nawiązywały walkę, a nawet wygrywały. Tu też przystapily do meczu bez respektu i przez prawie 40 minut grały bardzo dobrze. W 39 minucie prowadząc jedną bramką nie wykorzystały karnego i to był zły znak. Nagle zupełnie stanęły w miejscu. Trener próbował ratować sytuacje zmianami, ale to wywołało jeszcze więcej zamieszania. W sumie bardzo wysoka porażka, która nie odpowiada układowi sił w tym meczu, ale przecież najważniejszy jest wynik. W kolejnym spotkaniu nasze reprezentantki miały fatalny przestój. Najgorzej, że przejawia sie on totalną niemocą. Rywalki zdobywają serię bramek, my nie potrafimy odpowiedzieć. Cóż finały OOM nie dla nas, co nie jest zaskoczeniem biorąc pod uwage potencjał zespołów Pomorza i Mazowsza. Nam zabraklo doświadczenia i gier z mocnymi przeciwniczkami. Ale to temat znany od lat. Mimo niepowodzenia dziewczętom należą się słowa uznania za ambitną walkę. Szkoda tylko, że chwile przestojów zniweczyły wysiłek. W innym meczu Mazowsze wygrało z Podlasiem 25:17.

Tabela

1 Pomorskie  3  6

2 Mazowieckie  3  4

3 Warmińsko-Mazurskie 3  2

4 Podlaskie 3  0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x