OOM Małopolska 2012 – Niespodzianki nie było bo być nie mogło

W Tarnowie trwa  turniej piłkarzy ręcznych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2012. Uczestniczą w nim także szczypiorniści Warmii i Mazur, którzy w imprezie półfinałowej sprawili nie lada sensację, eliminując znacznie wyżej notowany zespół Pomorza. W finałach przeciwnicy są jeszcze bardziej wymagający i choć nikomu nie odbieramy szans trudno tu będzie nawiązać równa walkę z większością rywali. Reprezentanci Warmii i Mazur przegrali wszystkie trzy spotkania grupowe. W  strefie 5-8 poniesliśmy dwie kolejne porażkę i zakończylismy turniej na 8 miejscu. Sam awans był sukcesem, ale nie mielusmy potencjału na lepszy wynik.

Skład grupy B

Małopolskie

wielkopolskie

Łódzkie

Warmińsko-Mazurskie

Skład Warmii i Mazur w tym turnieju:

Aleksander Kondracki (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Piotr Baran (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Wiktor Żochowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Adam Jakubowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Patryk Grzyb (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Maciej Pieczul (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Radosław Bekier (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Jakub Bieńkowski (UKS Szczypiorniak Olsztyn), Patryk Leszczyński UKS Szczypiorniak Olsztyn), Piotr Karpiński (MTS Giżycko), Franciszek Omak (MTS Giżycko) , Norbert Choroszko )MTS Giżycko),Oskar Siwko (MKS Truso Elbląg), Sebastian Ram (MKS Truso Elbląg).

I dzień

Warmińsko-Mazurskie – Małopolskie 23:47 (6:21)

Bramki: Aleksander Kondracki-8, Piotr Baran-6, Piotr Leszczyński-4, Adam Jakubowski-2, Wiktor Żochowski-1, Maciej Pieczul-1, Franciszek Omak-1

Wynik mówi wszystko. Gospodarze rozpoczęli mecz z wielkim impetem i od razu uzyskali ogromna przewagę. Tak było przez całe spotkanie. Rezultat więc bardzo wysoki, ale nie kompromitujący. Małopolska to jeden z głównych faworytów do miejsca na podium. Nasi zagrali jakby stremowani, bez wiary w końcowy sukces.

W drugim meczu grupy B Wielkopolska zremisowała z Łodzia 31:31.

II dzień

Warmińsko-Mazurskie – Wielkopolskie 23:36 (12:16)

Bramki: Aleksander Kondracki-7, Patryk Grzyb-4, Norbert Choroszko-4, Wiktor Żochowski-3, Piotr Baran-2, Franciszek Omak-1, Piotr Karpiński-1

Zespół Warmii i Mazur zagrał dużo lepiej niż z Małopolską, gdzie popełnil ponad 20 prostych błędów (podanie piłki w ręce przeciwników, straty) i przez wiekszość pierwszej części  wynik oscylował wokół remisu. W końcówce tej polowy rywale uzyskali przewagę. Po przerwie systematycznie ją powiększali. Porażka dośc wysoka, ale trzeba być realistą. Może uda sie coś ugrać w strefie 5-8. W drugim meczu Łódzkie przegrało z Małopolskim 23:32 (11:22)

III dzień

Warmińsko-mazurskie – Łódzkie 26:32 (15:17)

Bramki: Aleksander Kondracki 7, Patryk Grzyb 4, Maciej Pieczul 2, Norbert Choroszko 3, Wiktor Żochowski 3, Radosław Bekier 5, Piotr Leszczyński 2.

W tym spotkaniu piłkarze ręczni Warmii i Mazur wreszcie nawiązali  walkę. Do przerwy mecz wyrównany, ale po zmianie stron rywale niestety odskoczyli i wygrali dość pewnie. Po dniu przerwy w strefie 5-8 zagramy z Dolnośląskim , które tu prezentuje się bardzo dobrze i do końca walczyło o półfinał. W drugim meczu Wielkopolska wygrała z Małopolską 29:27

strefa 5-8

Warmińsko-Mazurskie – Dolnośląskie 23:35 (8:17)

Bramki: Aleksander Kondrancki-8, Patryk Grzyb-5, Norbert Choroszko-1, Wiktor Żochowski-4, Piotr karpiński-3, Radosław Bekier-1, Piotr Leszczyński-1

I znów wysoka porażka z zespołem, który był raczej poza zasięgiem możliwości. Mecz podobny do poprzednich. W ostatniim występie druzyna Warmii i Mazur spotka się z Lubelskim. Warto dodać, że w czołówce snajperów znajdyje się Aleksander Kondracki (3 miejsce)

V dzień

Warmińsko-Mazurskie – Lubelskie 29:36 (13:15)

Bramki:Aleksander Kondracki-8, Piotr Karpiński-6, Patryk Grzyb-4, Radosław Brekier-3, piotr Leszczyński-3, Franciszek Omak-2, Norbert Choroszko-1, Wiktor Żochowski-1, Oskar Siwko-1

Do przerwy wyrównana walka, która jednak kosztowała sporo sił. Po zminaie stron rywale wykorzystali znacznie lepszych zmiennikow i to zadecydowało. Mieliśmy w tym turnieju za krótka ławkę.