Orlik Reszel wygrał derby – Dziesięć minut przestoju i…po herbacie

Oczekiwane z dużym zainteresowaniem derby II ligi piłkarek ręcznych przyniosły sukces szczypiornistom Orlika Reszel, które pokonały w Giżycku MTS 33:24 (13:13). Nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa reszelanek, które w drugiej części przegrywały już różnicą czterech bramek. MTS pokpił sprawę między 35 a 44 minutą, kiedy cały czas grając w osłabieniu, nawet podwójnym, stracił dziewięć bramek, nie odpowiadając żadną. Po tym ciosie zawodniczki z Giżycka już się nie podniosły, a orliczki z uśmiechem na ustach kończyły mecz zdobywając cenne punkty.

MTS Giżycko – Orlik Reszel 24:33 (13:13)

MTS Giżycko: Iwona Augustynowicz oraz Elżbieta Nowicka-5, Aleksandra Bugaj-2, Marta Grzeszczyk-4, Kinga Filipkowska-4, Angelika Choroszko-0, Marlena Gołaś-1, Magda Filipkowska-2, Justyna Melnyk-1, Sylwia Czeska-5

Orlik Reszel: Aleksandra Perłowska oraz Magda Stachelek-2, Małgorzata Dygant-8, Paula Kamińska-2, Dominika Piskosz-0, Karolina Juchniewicz-10, Agnieszka Wojciechowska-5, Joanna Olszewska-0, Aleksandra Ślązak-4, Aleksandra Pyrczak-2

{gallery}maj29{/gallery}

Pierwsza polowa bardzo wyrównana, co zapowiadało jeszcze większe emocje po przerwie. Druga część doskonale rozpoczął MTS, który w 35 minucie prowadził 19:15 i mało kto wierzył, że ten mecz przegra. A jednak. Az trudno uwierzyć, że w tak komfortowej sytuacji zawodniczki z Giżycka zaczęły  faulować i „łapać” kary. Między 35 a 44 minutą grając cały czas w osłabieniu straciły dziewięć bramek i…energię. Reszelanki wykorzystały bezbłędnie okazję i wygrały pewnie.

Nie da się ukryć, że MTS przegrał na własne życzenia, bo należy wspomnieć, marnował seryjnie doskonałe sytuacje, w tym rzuty karne. Pod tym względem zespół gości był skuteczniejszy i wygrał w pełni zasłużenie.