Osłabiony Start sprostał mistrzyniom – Jeden przestój i…po herbacie

Elbląski Start przegrał z we własnej hali z wielokrotnym mistrzem Polski MKS Lublin 27:34 (12:14), czego należało się spodziewać, biorąc pod uwagę nie tylko moc przeciwnika, ale duże ubytki w składzie elblążanek. Brak Agnieszki Wolskiej, Moniki Aleksandrowicz, Sylwii Lisewskiej i Katarzyny Cekały musiał odbić się na grze w drugiej części. Zmęczenie było przyczyną prostych błędów, wykorzystanych przez lublinianki.

Start Elbląg – MKS Lublin 27:34 (12:14)

Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska – Grzyb 7, Sądej 5, Szymańska 5, Kołodziejska 4, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Szopińska 1, Lisewska 1, Mielczewska, Żakowska.

MKS Lublin : Dzhukeva, Baranowska – Gęga 6, Drabik 6, Quintino 5, Małek 4, Rola 3, Nestsiaruk 3, Skrzyniarz 3, Repelewska 3, Mihdaliova 1, Kozimur, Nocuń, Szarawaga.

Do przerwy elblążanki trzymały się dzielnie. Mistrzynie Polski czekały na swoja szansę i się doczekały. Po przerwie trafiły na przstoje w gzre zespołu gospodarzy i odjechały na bezpieczny dysyans.

KPR Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 26:25 (9:14)

Aussie Sambor Tczew – SPR Olkusz 27:24 (15:12)

SPR Pogoń Baltica Szczecin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:24 (16:10)

Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 27:34 (12:14)